Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Java, jak zjistit počet čísel ze stringu?

Zdravím mám kod:
Scanner sc = new Scanner(System.in);
System.out.print("Zadej řetězec");
String retezec;
retezec = sc.nextLine();
System.out.println("Délka řetězce je"+retezec.length()+"znaků");

Jakým způsobem zjistím počet čísel v zadaném řetězci? Je na to nějaká metoda? Děkuju

Vyřešil jsem to takto:
retezec = retezec.replaceAll("\\D+","");
System.out.println("Počet čísel je "+retezec.length()+" znaků");

Vypadá že to funguje. Momentálně mám ale jako další úkol počet White znaků a na googlu nějak nemohu nic najít :D