Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak najít ztracený mobil ?

Čau, potřebuju poradit. Na vlakáči mi musel z kapsy vypadnout mobil a já hňup si toho nevšiml, no samozřejmě když na plně nabitý telefon zavolám, tak je nedostupný, takže ho někdo šlohnul ... chci se zeptat, nevíte jestli je nějaký způsob jak mobil vypátrat ? Přes google -> najít mobil jsem to zkoušel, ale nejde to, není aktivní ... nevíte jestli je nějaký způsob jak ho najít ? Díky

asi bych čekal až se připojí k síti a bude dostupný na google najít phone. Není tam nějaky hlidací pes nebo tak? ale co s tím uděláš to nevím, zjistíš že je 400km daleko a policie ti nepomuže.

Z toho dôvodu to mám vždy nastavené tak aby mi nikto cudzí nemohol vypnúť prístu na inernet. A ja mám dosť času aby som ho našiel... To by ho zlodej nemohol sni zapnut aby som si toho nevšimol. Ale to by mu aj tak nepomohlo lebo ak by som nemal na výber, tak ho zablokujem na dialku a stane sa tým padom nepoužiteľny

Z toho dôvodu to mám vždy nastavené tak aby mi nikto cudzí nemohol vypnúť prístu na inernet.

A to jsi nastavil jak?:-D
Na cizi wi-fi se to nepřipojí, a někdo, kdo najde mobil a nehodla ho vratit, a trochu přemyšli, tak okamžitě vytahne sim.
A pokud se do něj dostane, tak první co uděla, tak ho hodí do tovarního nastavení.

Pokud to není předplacenka, tak stačí zkontaktovat operátora s tím, že jsi našel telefon, na SIM kartě je takové a takové ICCID (strašně dlouhé číslo) a ať tomu majiteli pošlou smsku nebo jinou zprávu, že jeho telefon se nachází tam a tam. Udělal jsem to takhle už hodněkrát a vždycky si majitel přišel.

Oddělení ztrát a nálezů je na Městském úřadě, nikoliv na policii. Zákon také ukládá odevzdat nález nejbližšímu obecnímu úřadu, nikoliv policii. :!:

§ 1052 občanského zákoníku
(1) Ztracenou věc vrátí nálezce tomu, kdo ji ztratil, nebo vlastníkovi proti úhradě nutných nákladů a nálezného.
(2) Nelze-li z okolností poznat, komu má být věc vrácena, a nepovažuje-li se věc za opuštěnou, oznámí nálezce bez zbytečného odkladu nález obci, na jejímž území byla nalezena, zpravidla do tří dnů; byla-li však věc nalezena ve veřejné budově nebo ve veřejném dopravním prostředku, odevzdá nálezce nález provozovateli těchto zařízení, který se zachová podle jiných právních předpisů, a není-li jich, postupuje, jako by byl nálezcem.

To je i rada pro zakladatele diskuze, měl by se zeptat na nádraží a nejbližším obecním úřadě, jestli tam někdo nález neodevzdal.

ak najdes telefon a he tablokovany a mas zaujem ho vratit, tak sa toho obavat nemusis lebo vlastnik sa ozve sam... Na iphone sa da jednoducho nastavit ked ho stratis aby sa na jedine cislo ktore sa mu bude dat zavolat bude tvoje ktore si zvolis a sos... takze to ze si ho zablokujes je blbost ze to robi problem... problem je skor to ze nie kazdy je ichotny ho vratit