Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavenie HP LJ 1320

Ako nastavit predmetnu tlaciaren vo win 10 ? Ma vstavany nejaky www, cez ktory sa nastavuju moznosti tlace, siet, a pod. Problem je, ze pouziva Javu a od rana sa mi podarilo sprevadzkovat na IE11 len tlacitka menu Home a Administration. Len tlacitka, vsetko ostatne je acces denied. Nielen nastavenie, ale zj zobrazenie aktualneho nastavenia . . . V nastaveniach IE uz mam snad vsetko povolene, hulaka to na mna ze bezpecnostna diera, ale aj tak nic. Nastavenia JAva security mam len moznost vysoke alebo velmi vysoke, a to je problem . . . . ina moznost nizsia nieje. IP mam aj vo vynimkach, ale nepomohlo. Existuje nejaka finta ako sa dostat do tych nastaveni ? Nechcem ju vyhodit, lacna prevadzka. Potrebujem len zmenit nastavenie hustoty tlace, zda sa ze spotrebovava vela tonery zbytocne. Ale kedze je na paralelny port, tak je pripojena cez HP JetDirect. Nejaky napad ?

java.security.AccessControlException: access denied ("java.net.SocketPermission" "10.10.1.1:161" "connect,resolve")
at java.security.AccessControlContext.checkPermission(Unknown Source)
at java.security.AccessController.checkPermission(Unknown Source)
at java.lang.SecurityManager.checkPermission(Unknown Source)
at java.lang.SecurityManager.checkConnect(Unknown Source)
at sun.plugin2.applet.SecurityManagerHelper.checkConnectHelper(Unknown Source)
at sun.plugin2.applet.AWTAppletSecurityManager.checkConnect(Unknown Source)
at java.net.DatagramSocket.send(Unknown Source)
at wjjava.snmp.SNMPClient.performRequest(SNMPClient.java:739)
at wjjava.snmp.SNMPClient.genericRequest(SNMPClient.java:632)
at wjjava.snmp.SNMPClient.get(SNMPClient.java:511)
at JDApplet.DeviceString(JDApplet.java:843)
at TopLine.update(TopLine.java:172)
at TopLine.InternalEvent(TopLine.java:99)
at JDApplet.notifyInternalEvent(JDApplet.java:271)
at TopLine.TimerPop(TopLine.java:205)
at TopLine.run(TopLine.java:252)
at java.lang.Thread.run(Unknown Source)
Exception in thread "AWT-EventQueue-2" java.lang.NullPointerException
at java.awt.LightweightDispatcher$3.run(Unknown Source)
at java.awt.event.InvocationEvent.dispatch(Unknown Source)
at java.awt.EventQueue.dispatchEventImpl(Unknown Source)
at java.awt.EventQueue.access$500(Unknown Source)
at java.awt.EventQueue$3.run(Unknown Source)
at java.security.AccessController.doPrivileged(Native Method)
at java.security.ProtectionDomain$JavaSecurityAccessImpl.doIntersectionPrivilege(Unknown Source)
at java.awt.EventQueue$4.run(Unknown Source)
at java.security.AccessController.doPrivileged(Native Method)
at java.security.ProtectionDomain$JavaSecurityAccessImpl.doIntersectionPrivilege(Unknown Source)
at java.awt.EventQueue.dispatchEvent(Unknown Source)
at java.awt.EventDispatchThread.pumpOneEventForFilters(Unknown Source)
at java.awt.EventDispatchThread.pumpEventsForFilter(Unknown Source)
at java.awt.EventDispatchThread.pumpEventsForHierarchy(Unknown Source)
at java.awt.EventDispatchThread.pumpEvents(Unknown Source)
at java.awt.EventDispatchThread.run(Unknown Source)

Java uz nema samostatne cpl, uz sa to integruje do staru, ale v kazdom pripade mam zaskrtnute integrovat do pehliadaca, adresu mam dole zadanu . . . . prihlasim sa na danu ip, a hned okno ze nepodpisane aplikacie pozaduje povolit spustenie, to povolim, a nasledne dostanem v hlavicke uvodnej stranky nejake zaujimave upozornenie ze zariadenie nieje pripojene ? Device not attached, HP JetDirect[Not available:javasecurity.accesscontrolexception:acces denied, a kde by mal byt nazov tlaciarne, cislo a blabla nejaky popis asi 5-6 riadkov, tak v kazdom je napr IP adres [Not available:javasecurity.accesscontrolexception:acces denied (java.net.socketpermision 10.10.1.1:161connetc, resolve)]
A ked kliknem na tlacitko Administracie, sice vidim zalozky Status, Konfiguracia, nastavene, ale v poli nic, vsetko je Eror, pripadne vjjjava.snmp.SNMPOctStr cannot be cast to wjjava.snmp.SNMPInt . . .
Ono do urciteho momentu to bezalo, ved som takto tu tlaciaren nastavoval . . . . Obrazok bude asi lepsi ako popis
Oprava> v start je len odkaz na javacpl :-)

Aha, no kazdeho slobodne rozhodnutie. Len by som podotkol, ze si napisal ze javacp.exe, ten som nenasiel, v starte bol odkaz na Configure Java, myslel som ze to spusta s nejakym parametrom . . . . tak som to dalej neriesil. Az neskor mi to nedalo, ci nieje este nejaky iny konfig k tomu, tak som to hladal. A ak si si nevsimol, v prispevku na konci som to nasledne opravil, ze v starte je len odkaz (na javacpl.exe.)
Akurat teda dufam ze si to este precitas . . . tiez by som mohol napisat, ze radia ludia co tomu nerozumeju . . . ale pochopil som, ze ide asi o preklep. Inac, konfiguracia nieje c control paneli, ako kedysi . . . . tak som predpokladal, ako som pisal, ze uz pri tejto verzii nieje. Spravili vela zmien medzi 7 a 8, dokonca preinstalovavali aj bez poziadania . . . . Ale to len tak na okraj, cenim si kazdu snahu o pomoc, aj ked niekedy su tie rady naozaj zaujimave :-).

o Startu jsem nenapsal ani čárku. Java CPL samozřejmě v Control Panelu Windows je (klidně se přesvědč: win+R, control (+enter), vpravo nahoře vyhledat "java" nebo přepnout způsob zobrazení ikon), jen ti je k prdu, protože se spouští bez elevace UAC, takže cokoli tam změníš v security settings, tak se reálně nezapíše.
Pokud tě zastavil překlep/moje psaní zpaměti (ne, opravdu si detailně nepamatuju jméno každého exáče co se dá najít ve Windows), pak by ses měl nad sebou zamyslet.