Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bezpečné zapojení starého disku

Ahojte. Do PC jsem koupil nový SSD a na něj jsem nainstaloval WIN 10. Starý disk jsem před tím odpojil. Teď bych ten starý potřeboval znovu připojit tak, aby systém jel z SSD a starý disk používal na data. Jde mi o to, abych něco nepokazil a nepřišel o data na starém disku. Díky za rady.

Tento by byl jako druhý disk. Primární je nyní SSD. Jde mi o to, Když po vypnutí PC připojím starý disk včetně OS, Jestli se při startu PC nebudou hádat o BOOT. Na tom starém je stále oddíl C s win 10. Aby nebyl nějakej kolaps... Dík.

BIOS si většinou zapamatuje tak by měl startovat z SSD. I kdyby ne nastartuje starý HDD se starým Win a nic se nesmaže. Tak bys dal zase vypnout a nastavil pořadí.
Smazat se to může jedině kdyby ses spletl a smazal nové windows omylem sám.