Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC Sestava na hraní her kolem 15000, - Kč

Zdravím, potřeboval bych poradit s PC sestavou zaměřenou na hraní her v cenové kategorii kolem 15 000,- kč.
Názor ?

Deska: GIGABYTE B450 AORUS ELITE

Procesor: AMD RYZEN 5 2600X

Grafika: SAPPHIRE PULSE Radeon RX 570 OC 8G

RAM: HyperX 8GB 3200MHz DDR4 CL16 Predator

Zdroj: Seasonic Focus GX 550W Gold

SSD: Crucial MX500 500GB SSD

Skříň: SilentiumPC Signum SG1 TG

Děkuji za každé rady i návrhy :)

Změna předmětu, původně: PC Sestava (host)

Zdroj zbytečně drahý v této cenové hladině. Vzal bych Seasonic S12II-520, 520 W, 80Plus Bronze.
Místo 2600X nejméně 2700x to je ten litr rozdílu na zdroji.
Ramky časem 16gb ale to je ti jasné.
Disk spíš nvme např. Crucial P1, M.2 - 500GB, Transcend MTE220S ale tyhle menší neznám hledal sem jen dle čísel/ceny.

Dostal jsem i doporučení na AMD R5 1600AF, prý je srovnatelný. amd-ryzen-5-1600-d5677267.htm?o=1#popis

Co takhle vzít tu levnější variantu zdroje a raději investovat do 2x 8gb hyperx-16gb-kit-ddr4-3200mhz-cl16-predator-series-d4300649.htm

Ohledně SSD, všiml jsem si, že typy M.2 NVMe jsou o dost rychlejší, akorát na základní desce nevidím zmínku o podpoře NVMe, jen M.2 slot.

Dále co si myslíte o grafické kartě?
Díky, budu rád kdyby se dalo na něčem ušetřit, chtěl bych se vlézt do 15 000KČ, jelikož musím ještě zařídit monitor.

Dostal jsem i doporučení na AMD R5 1600AF, prý je srovnatelný. amd-ryzen-5-1600-d5677267.htm?o=1#popis

Rozdíl je u té AF verze opravdu minimální takže stojí určitě za zvážení

Co takhle vzít tu levnější variantu zdroje a raději investovat do 2x 8gb hyperx-16gb-kit-ddr4-3200mhz-cl16-predator-series-d4300649.htm

Zase přikoupit tu samou ramku můžeš kdykoliv, je to jednodušší než prodávat a kupovat znovu procesor.

Ohledně SSD, všiml jsem si, že typy M.2 NVMe jsou o dost rychlejší, akorát na základní desce nevidím zmínku o podpoře NVMe, jen M.2 slot.

Obecně jsou rychlejší ale nesmíš naletět výrobci co s NVME konektorem prodá starou šunku.
Deska má sloty dokonce dva. Jeden plnohodnotný druhý takový zmetek. To je dané víceméně tím čipsetem.

Deska má 6x sata, pokud osadíš nvme disk dvě se odpojí-
Při osazení do toho druhého /kratšího/ slotu se odpojí další dvě :-) navíc jede ten slot na (teoreticky) poloviční rychlosti.

https://download.gigabyte.com/FileList/Manual/mb_manual_b450-aorus-elite_1002_e.pdf
strana 16/17.

Prodává se dost použitých cpu -bazoš,marketplace - RB 1200/1600 za cenu od 1000 - pokud chceš ušetřit - ale pochopitelně žádné AF to je novinka.

Grafika mi přijde dost drahá, buď koupit základní model okolo 3500 nebo už vysolit ty 4500 za nvidia 1650 super /která je o 13procent rychlejší/
https://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/59427-gainward-gtx-1650-super-pegasus-oc-supervyhodna?start=32

Osobně považuji RX 570 za už trochu výběhový a dost žravý model. Cena poměr výkon ale super.