Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace windows

Ahoj vsem. Muze mi prosim nekdo pomoct? Chci nainstalovat win 10, ktere jsem uz instaloval na jiny pc. Mam bootovaci flash disk a kdyz chci vybrat jednotku, kam win nainstalovat, napise mi, ze to nebu mozne, protoze : Vybrany disk ma tabulku oddilu MBR. V systemech EFI lze system Windows instalovat pouze na disky GPT.
Muze nekdo prosim poradit, co delat?
Dekuji

Záleží, ako máš vyrobenú z ISO bútovačku desiny na fleške. Pre MBR alebo GPT. (Ideálny je k výrobe z ISO W10 Rufus).

Záleží, či máš v Bios zapnutý Legacy pre podporu MBR, ale ty máš určite Uefi, pre GPT.

Vlez do Bios a prepni ho na Legacy, vypni tiež v Bios Secure Boot. Teraz by mala tvoja hotová fleška naskočiť.

Pred samotnou inštaláciou v príkazovom riadku spusti cmd.exe, (čierne okno), v ktorom nástrojom Diskpart.exe zmaž príkazom Clean nultý sektor na pevnom disku, čím odstrániš na aktívnom a primárnom oddiele tohoto sektora veškeré údaje o HW, o Biose, údaje o rozdelených oddieloch, predošlých inštaláciách prípadne svinčík zvaný rootkit. Všúl počni inštalovať. Bingo, hústýý.