Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký stolní počítač do 10000,-?

Dobrý den,
potřeboval bych poradit jaký koupit, nebo nechat sestavit stolní PC pro rodiče 60 let, kteří ho používají jen na brouzdání po internetu.
Cenová relace cca kolem 10000,-Kč, se systémem Windows a mechanikou.
Předpokládám, že nemá cenu kupovat něco levnějšího, aby to aspoň trochu chodilo.
Děkuji

při vší úctě k předřečníkům: značkové pc pořízené domů v jednom exempláři je peklo. používají vlastní poněkud nekompatibilní hardware, co se týká rozměrů základní desky, případně konektorů ze zdroje.
pokud náhodou dojde k poruše, je celé pc prakticky na vyhození.
když už jít touto cestou, pak bych zvolil právě některý repasovavý pc - jde o starší firemní pc stejných značek za cca polovinu ceny. tamtéž se dá pořídit i rozumný monitor.