Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozsypaný obraz

Zdravím,
mám následující problém. Sešli se mi 3 počítače se stejnou závadou, objevila se přibližně ve stejnou dobu. Na všech je deska ASUS (každá jiný model, jeden komp je cca 2 měsíce starý, jeden má asi rok a půl a třetí cca 2 a půl roku) a všude je stejný problém - rozsypaný obraz. Je to podobné, jako když je přetaktovaná grafika (ani na jednom nic takového není) a začne se přehřívat. Projeví se to hned při startu kompu (ještě před startem systému, tzn. že i bios je rozsypaný), nezávisí to od systému, grafiky jsou ATI a nVidia, ani výměna grafik nebo pamětí mezi sebou nepomohla. Zkoušel jsem i obyč. PCI grafiku, problém přetrvává. Už jsem z toho "káča pitomá", nevím si rady. Viděl bych to na základovku, ale je mi divné, že by to byly 3 různé desky (různé modely a různého stáří) se stejnou chybou.

Nemá někdo nějaký nápad?

Díky za pomoc.

Cawko ja som mal tento istý problém. Štart namiesto CPU vynechavalo znaky a podobne. Ako keby grafika. Dokonca windows nenabehol hneď pri boote dalo chybnu hlasku s restartovanim systemu. ALE CHYBA JE V RAM PAMAŤ. Vymenil som vykonnejsie a nove PAMATE a vše šlape jak má. Zdvihlo vykon a stabilitu OS. Dufam ze rada pomoze cawte.