Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herni PC do 20-25 000 ,hrani ultra,full hd

zdravim potreboval bych poradit s nakupem vsech komponent krome monitoru, ten nejaky mam 75hz acer 24ku, cenova relace 20 tisic max 25 tisic na hrani nejnovejsich her rozliseni full hd a vysoke detaily , dekuji predem za veskerou pomoct a vyberem komponent czc/alza kdyztak mi hazejte sem linky na sdilene komponenty , preferoval bych asi cpu ryzen asi lepsi na hrani

a jak si to poradi s hrama na vyssi detaily? bude to zdimat herni potencial vykonove? nekdo zkusenosti s touhle sestavou od M-Pola ? kompatibilita, hlucnost, diky vsem za info , ps: rika se ze cpu amd by mela byt grafika od amd, a intel zase nvidia , nevim co je na tom pravdy , kdyz mam na monitoru freesync funkci pojede to s kartou od m-pola s tou nvidii?

Nejsi brácha uživatele Huraj? Ten se taky na všechno ptal 5x a stejně nikomu nevěřil. :-)

Sestava kompatibilní je. S tou grafikou AMD pro CPU AMD a Nvidia pro CPU Intel to je blbost. Když posloucháš takové nesmysly a ještě tomu věříš, tak si nech navrhnout sestavu od těch dotyčných odborníků.
Nevím, co znamená "ždímat herní potenciál výkonově". Sestava od M-Pola je výkonově vyvážená a s dobrým poměrem cena/výkon.

nejsem nici bracha, jen se radsi vicekrat zeptam kdyz uz bych mel zato davat tolik penez :) at si tam zahraji treba redemption 2 na vysoke detaily fe full hd ale to asi uz nezvladne ze :-D od m-pola co daval na sestavu pomer cena-vykon vypada dobre jen sem chtel zjistit jak na tom pojedou narocnejsi hry tod vse :) jestli ma nekdo zkusenosti s tou grafickou kartou a celkovo s tou sestavou

ps: je lepsi pripojeni monitoru do graficke karty pres hdmi 1.4 nebo pres displei port

Tu zostavu čo ti poslal je fajn, ja mam silnejšiu ale zasa pozor niektoré nove náročné hry sú zle optimalizované napr. ten RDR 2 som hral na ultra full hd a fps skákali a hra občas padla, teraz hrám AC odyssey tiež zle optimalizovaná hra
hram to na ultra a v hre tie fps stále skáču. Je jedno či maš intel procak a amd grafiku alebo naopak ja mam amd procesor a nvidia grafiku úplna normalka.

random? nezname?amazon, newegg,su pre teba nezname obchody? ok, je to dane pekne dokopy prečloveka ktory chce aby pc aj nejako vyzeralo, prečo zbytočne ram? to rgb chapem ale ryzen ide najlepšie na rychlych ramkach a je dokazane že na 3600mhz idu ryzeny 3gen najlepšie,pri gen2 idu zase najlepšie 3200mhz,SSD len pre windows a zakladne programi, ostatok sa dava na HDD, pri gtx 1660 super treba min 500w zdroj a pri rx580 8gb 600w minimum, nekupi nejaky šmejd zdroj ktory neni ani 80+bronze certifikatom, k HDD nevieš čo tam bude davať, čo ak 1tb je mu malo? ja mam vo svojom 4tb, pamataj že hry su čoraz vačšie

pisal som že približne niečo take, ak chce čo najviac ušetrit tak zobere nonrgb ram a chladič, s istymi parametrami,pamatuj že ryzen sa da ešte pretaktovat a može dostat ešte dalšie +fps

Maximálne čo poznám je len amazon ale tam nenakupujem. Mal si mu dať normálne obchody (Alza,CZC atď) ale nie amazon a hen tie to ani neviem čo to je za obchody. Ramky pre 3.gen ryzen ok pohoda (ano rgb zbytočnosť)
SSD len na programy a os ? dneska keď staviaš herný počítač tak tam musíš mať aspoň 500-1TB sdd inak to nemá zmysel a hry dávať na HDD ? Dneska je najlepšie dávať hry na ssd a nie na HDD .Zdroj sa zasa nekupuje podla grafiky to neznamená že keď grafika pýta min 500w tak musíš hneď kupovať 500-600w zdroj. Ryzen sa dá pre taktovať ano ale načo ? u hranie SP Hier je to zbytočnosť tam ti kludne stačí 60fps.

nepzta sa kde kupit, pyta sa čo kupit, na pcpartpicker si vieš zostavit pc a hned ti piše či su komponenty kompatibilne, ja nepisal že musi kupovat na amazonu či newegg, stači nazov veci nahodit do heureky a pozriet sa, viem že cenu su takmer rovnake, prečo hry na SSD?
SSD nemože byt preplneni ak je tak sa spomaluje, max čo možeš preplnit 70% disku a skor sa niči ako hdd ked privela formatuješ

ked das hry na ssd tak iba načitanie hry pojde rychlejsie o 2-5s,

prečo asi doteraz firmy použivaju na ukladanie veci HDDčka? ked už existuju aj 4tb ssdčka? ssd sa rychlejšie kazia

toto"musiet" je pre tych čo si myslia že vieš čo SSD je rychlejsie načo kupovat HDD -_-

ku zdroju, prečo by mal riskovat to, že pri full loadu mu sekne pc? stale je lepšie mať tych 100-200w viac ako menej,

last k procaku, čo ak v buducnosti bude chciet renderovat videa? pamatuj, ked už kupuješ pc za 25k tak už asi nechceš do toho vrazit dalsie peniažky min 2-5 let, ked berie už tu b450 tak už podla mna naj aj pretaktuje procak,

odkial vieš že chce hrat len hry kde ti stači 60fps? čo ak hra aj ESPORT hry? tam čim viac fps tym lepšie, pretaktovani procaku mu doda +15-+40fps, napr pri rocket league, csgo

sam som sa stym stretol, bratia mali ssdčka od roku 2017 a minuly rok im odišlie pretože bolo viac naplneni ako 70% cim sa spomalILI a ked trebalo updatnut na win10, čista instalacia, čiže format disku, tak už disky nenabehli, bolo potreba kupit nove

nepíšeš jaké měli typy: jestli totální lowendy bez cache, malé a tedy jak naznačuješ trvale zaplněné ...
a že po jednom formátu najednou nenaběhly, to bych spíš viděl na problém mezi klávesnicí a židlí.

ale do jejich pc nám nic není, věnuj se radši své sestavě. bude mnohem skvělejší, když přestaneš vymýšlet nesmysly za usd a plánovat noname ssd.

Ked dáš hru na SSD tak sa ti rýchlejšie načíta hra a aj textúry.
Firmy použivaju HDD na data a ostatok nie na hry a podobne veci možno použivajú menšie SSD na rychlejšie načitanie os a programy.
SSD na hry preto lebo niektoré hry sa dlhšie načitavaju nevedel by som si prectaviť hrať na HDD hru Rust ktorú som už raz hral na starom pc a načítanie+pripojenie do hry mi trvalo 10minut a textury sa pomaly načítali.
Zdroj-Dajme tomu bude žrať 350w aj v zátaži tak mu 450w kvalitný zdroj bude stačiť.
No keď bude hrať esport hry tak si dá zníži kvalitu grafiky atď a bude mať dosť fps.
A keď bude chcieť renderovať videa tak si ho proste pre taktuje v budúcnosti :-D