Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem led pásek na baterie

ahoj všem :)
vím že to sem asi nepatří, ale nevím kde jinde se zeptat.
mám led pásek s trafem ale je daleko od zásuvky, napadlo mě zda by nešlo dát to trafo ,,fuč,, :) a přidělat k pásku klasický držák na tužkové baterie s on/off.
půjde to??
pokud ano, jak zapojit (drátky a tak)
dýky moc, a nehubujte mi, v elektrice jsem slabý jako čaj. :)

Asi to půjde, těch baterek (článků) bude potřeba trochu víc, možná dokonce až 10 (počítám-li nabíjecí 1,2V nenabíjecích by mohlo být o jednu méně (13,5 V naprázdno)). Teda pokud je to takový ten klasický pásek na 12V. Jinak zapojení je naprosto jednoduché, plus jedné baterky spojit s mínusem další a tak dále, na to se dá koupit hotový držák třeba https://www.gme.cz/drzak-baterie-10xaa-bh3103-1a vypínač se taky nějaký sežene. A pak dál normálně červený na + a černý na - jednomu z nich dát do cesty vypínač (v našich končinách je zvykem do plusu tedy červeného, ale funkčně je to úplně jedno).
Otázkou je jak dlouho to vydrží svítit.
S takouvou baterií 10 článků se taky dost blbě zachází, u jednorázových baterií to neni potřeba tak řešit, u nabíjecích hrozí, že se některá začne hluboce vybíjet nebo vybíjecím proudem nabíjet na opačnou polaritu (což ji neudělá dobře) aniž by se to poznalo poklesem napětí celé baterie. Není teda dobré čekat až se vybijou, ale jak to začne slábnout, tak hned dát nabíjet, nečekat až to zhasne.I stené nabíjecí baterie z jednoho balíčku mohou být odlišné, stává se mi ve foťáku (na 4 články) běžně, že jedna baterka je vybitější než ostatní (do mínusu jsem se ještě nedostal, ale na 0,2V už jo, kupodivu se z toho ta baterka vzpamatovala).

P.S.: Správně by to mělo patřit do kutilství a ne do počítačů