Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prepastovanie GPU

Ahoj mam otazku ohladne prepastovania GPU aktualne mam RX 580 8GB sapphire PULSE a v zatazi mi ide kludne aj na 78-80°C rozmyslal som nad prepastovanim je to velmi jednoduche a je vela navodov na internete airflow v skrinke mam velmi dobry

Otazka:

1. mozem pouzit pastu ktoru som dal na procesor alebo je daaka specialna pasta priamo na GPU

2. Pomoze to ? Znizia sa teploty ?

3. Myslite ze stratim zaruku ?

Dakujem pekny den

1. mozem pouzit pastu ktoru som dal na procesor alebo je daaka specialna pasta priamo na GPU
Lze použít skoro cokoliv, víc než na pastě záleží na správné aplikaci. Pasta od CPU bude plně vyhovovat.
2. Pomoze to ? Znizia sa teploty ?
Víc než na použité pastě záleží na její správné aplikaci, jestliže pasta udělá změnu o pár stupňů, když se jí dá příliš (nebo málo ale spíš maji tendenci všichni dávat víc a i na profesionálně nanesených chladičích jsem viděl klidně milimetrovou vrstvu) udělá to klidně 10 stupňů. Ta pasta tam neni kvůli nějaké extra tepelné vodivosti, ta má vyplňovat místa, kde by jinak byl vzduch, který má tepelnou vodivost skoro nulovou (a dát tam něco, co vede teplo alespoň trochu je lepší, než tam ten vzduch nechat).
Je potřeba zjistit, jestli je problém v tepelném přechodu pouzdro-chladič, jak to se mě neptejte, ale jestli při teplotě 80° má chladič řekněme 50° nebo víc, tak bych problém tepelného přechodu vyloučil. 80° je podle mě slušná pracovní teplota, to je předpokládám teplota čipu, jako teplota pouzdra už by to bylo možná trochu moc.
3. Myslite ze stratim zaruku ?
To myslím že skoro jistě. Zvlášť jestli se tím poruší nějaká pečeť, ale i kdyby ne, pokud to někdo bude zkoumat tak takový zásah pozná.