Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dva operačné systémy?

V servise mi dali do staršieho ntb nový rýchly HDD a zistil som, že okrem Google je na ňom aj Mozila. Je vhodné mať na disku dva operačné systémy, keď som zvyknutý používať len Google? Nespomaľuje to štart počítača?

Dokud je nespustíš,nezabírají žádné systémové prostředky ani paměť.A při startu vůbec ne,to neběží ani jeden.Můžeš se sám přesvědčit ve správci úloh,který prohlížeč bude méně zatěžovat systém.Nebo zkusit oba a vybrat ten lepší nebo rychlejší.

To neni pravda ani u jednoho z tech prohlizecu. Oba maji servisni a aktualizacni aplikace, ktere se spousti pri startu systemu a jelikoz to jsou sluzby, tak zustavaji zapnute neustale, ikdyz jsou vetsinu casu neaktivni, ale mohou se probudit treba pri potrebe odeslani chyby k vyvojari tech prohlizecu.

Osobne bych tazateli doporucil prohlizec Vivaldi, ktery je zalozeny na Chrome a je rychlejsi a navic onu servisni sluzbu neobsahuje. U prohlizece Firefox, pokud da uzivatel volitelnou instalaci, tak je mozne tam instalaci servisni sluzby zrusit a potom teda je pravda, ze pokud to nezapnes, tak to nic nezere. Sam mam Vivaldi+Firefox, ale chystam se ozkouset i Edge (Chromium), coz je novy prohlizec od Microsoftu velmi podobny jako Chrome.