Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém so zvukom "System interrupts (HDaudbus.sys)"

Ahojte...
Mám menší problém. Po nejakej dobe, mi môj procesor začal brať sám od seba % využitie CPU. Je to síce len do max 30%, ale pri nečinnosti alebo pri práci je to "neprijateľné"(Proces stále beží a nemení svoju hodnotu)... Hľadal som rôzne metódy ako prísť k tomu čo mi bere ten výkon keďže proces samotný "System interrupts" (Prerušenia systému) nejde v správcovi úloh vypnúť.. Po rôznych metódach som prišiel nato, že mi to berie "Hdaudbus.sys"... je to proste zvukovou kartou. Keď si v správci zariadení nájdem svoju zvukovú kartu, a zakážem ju, ihneď daný proces klesne na 0 %.. (To už je fajn ale nepočujem logicky zvuk :D)
Preto sa vás chcem spýtať, či sa niekto s týmto procesom stretol a či by nevedel pomôcť s týmto mojím problémom.
Preinštaloval som aj notebook, ale hold stále to tam je.. Keď idem cez safe-mode takisto proces je na 0 % .. (Voľba nastavenia zvuku v mixéri zvuku a následne zakázanie efektov mi nepomohla).

Ďakujem za každú radu a skúsenosť.

zkusit jiný ovladač zvukovky, klidně starší.
podmínkou je mít ve w10 zakázané aktualizace ovladačů, jinak je problém zase zpět.

ta zátěž může znamenat i vadu hw, ale nedokážu si představit, co se na řadiči zvukovky může poškodit.

další možnost je zvukovku zakázat a strčit tam nějakou pci, klidně z bazaru, ale aby měla driver pro w10.

notebuk, tak to je s náhradou zvukovky horší. prý existují nějaké usb krámy, ale to bude vždycky horší než integrovaná zvukovka na desce.

na otestování současné zvukovky bych použil nějakou live distribuci, nabootovanou z cd nebo pomocí rufus z usb, třeba geexbox:

https://www.geexbox.org/ ... tady mají zrovna údržbu
https://www.malavida.com/en/soft/geexbox/download ... v zipu je 32 i 64bit .iso, nabootovat jedno z toho.