Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Word - nastavení výchozího poštovního klienta pro odeslání dokumentu

Přiznám se, začínám z toho růst. Z wordu 2019 se snažím přes tlačítko soubor - sdílet - e-mail - poslat jako přílohu - poslat e-mail s dokumentem. Přestože mám nastavený výchozí e-mailový klient (IBM Lotus Notes) stále se používá výchozí Outlook a nejsem schopen Word přemluvit k tomu, aby se e-mail pokusil poslat via IBM Notes.

Nějaký tip, jak jej k tomu přimět, ideálně předtím, než mi vzteky vybuchne hlava?
Jedná se o Win 10.
Předem děkuji.

Ja to síce mám v Exceli ale o to nejde.
Úvod môjho zasielacieho kódu je:

Sub Zasielka(MailAdr, Cesta, PocSub, Kop)

    Set OutApp = CreateObject("Outlook.Application")
    Set OutMail = OutApp.CreateItem(olMailItem)

    With OutMail
        .To = MailAdr

        .CC = Kop

Ako vidíš, je tam definovaná aplikácia Outlook, ale keďže Outlook je rodina Office, ktorá podporuje VBA, tak to funguje.
Neviem, či pôjde aj Tvoja verzia, ale za odskúšanie to stojí

Jaká verze LN? 7/8/9?

Nastavení výchozí pošty je humus všech humusů, je to asi na bžilionu místech (2x ovládací panely a 3x registry plus vše per user/per machine).

registry:
HKCR\mailto
HKCR\mapi

tohle se překrývá s user nastavením v HKCU
HKCU\Software\Classes\mailto