Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Microlab FC330 z ničeho nic velice utlumené basy

Zdravím,

Vrátil jsem se domů z delšího pobytu v zahraničí a byl jsem nemile překvapen, když jsem si chtěl pustit svou oblíbenou hudbu. Satelity reprosoustavy fungují v pořádku, ale subwoofer je velice utišený, avšak stále funkční. Zdrojem byl notebook připojený přes 3,5 jack. Zkusil jsem jiný kabel (o kterém vím, že je funkční) a jiný zdroj zvuku (mobil) - ani jedno problém nevyřešilo. Proto usuzuji, že problém bude někde uvnitř subwooferu.

Má někdo nápad, kde koukat po problému? Mohl by být vadný kabel propojující reproduktor s PCB? To bych měl zvládnout vyměnit. Pokud by byl problém někde na PCB, tak to už by bylo složitější.

Vidíš dobře. Točit s tou regulací jsem samozřejmě zkoušel. Avšak tím to není. Regulace stále plní svou funkci bezchybně. Při otočení ke znaménku mínus jsou basy nejslabší. Směrem k plusu se zesilují. Problém je, že nyní hlasitost basů v jakémkoli bodě regulace je cca 1/10 hlasitosti, kterou subwoofer měl před mým odletem.