Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 5 TB 2,5" disk do notebooku

Bude takový disk fungovat plně v dnes běžně prodávaných notebucích nebo mohu očekávat, že kvůli jeho velikosti budou mít některé stroje problémy?A jak by na tom byl při umístění do DELL precisionu na win 7? Opět lze čekat plnou funkčnost nebo je třeba si dát pozor?

A co třeba výška disku, může být problém?

1 vygoogluj si service manual Dell Precision
a procti si tam specifikaci jake disky tam davaji a jaka je nejvetsi kapacita tech disku
2 rozeber NTB a zkus misto stavajiciho 7mm vlozit nejaky 9,5mm. Vejde se ?
Objednej potom na zkousku nejaky 15mm 5 TB disk. Vejde se ?
3 to vazne chces dat 11000kc za 4 TB disk ?
4 aha tady jsem ti jeden nasel za 5590 kc
https://www.tsbohemia.cz/seagate-barracuda-2-5-5tb_d253767.html
pevný disk, HDD, 2.5", SATA 6Gb/s, 5400ot./min, 5TB, 128MB cache, výška 15mm

jo tak, ty ten ntb ještě nemáš. typická výška se kterou počítají je 9.5mm, ale u tenkých provedení to může být jen 7mm.
a protože nevíš ani konkrétní typ notebůů, nijak nezjistíš jaký disk se tam vleze, ani jestli tam mohou být 2 disky.

řek bych, že 15mm tlustý disk je určený spíš do nasky, ne do ntb.

Slim mechaniky bývají na výšku 9,5 nebo starší i 12,7 mm,takže disk 15 mm tam nedostaneš.Nevím,jestli nějaký notebook bude obsahovat nějakou větší,spíš ne.Takže ten SSD by šel dát dát místo mechaniky do rámečku.Některé notebooky ale mají místo na druhý disk uvnitř.
Problém ale bude i s výměnou HDD,5TB disk za rozumnou cenu je asi jen Seagate,ale má výšku těch 15 mm,menší HDD mají 7 mm,tak se nemusí vejít ani dovnitř.
http://www.servispckupka.cz/jak_pridat_vymenit_disk_v_notebooku.php
https://www.czc.cz/geek/it-bastlirna-jak-dostat-druhy-disk-do-notebooku-jde-to-snadno/clanek
Jak přidat disk do notebooku.
Na tohle bych se zeptal přímo nějakého většího prodejce,jestli to půjde instalovat.když chceš notebook teprve vybírat..Osobně bych tam dal HDD 1-2GB těch 7 mm a na zálohy další velký dle potřeby v USB rámečku jako externí nechal doma.

edit:než jsem to všechno vyhledal a porovnal,tak mě ledník předběhl.:-)