Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde spustit žádná komponenta Office

Zdravím, mám následující problém. Asi 3 týdny, zřejmě po aktualizaci, nemůžu spustit žádný z programů Office, vždycky to skončí tím, že nemůže najít příslušný exe soubor, přestože všechny (Word, Excel...) v příslušném adresáři existují. Zobrazí se následující zpráva:

[Window Title]
C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\POWERPNT.EXE
[Content]
Systém Windows nemůže najít položku C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\POWERPNT.EXE. Ujistěte se, zda je název zadán správně, a akci opakujte.
Mám Windows 7 Home Premium, service pack 1, Office 2007 verze pro domácnosti a Office 365 (všechny legální). Zkoušela jsem obě verze opravit, potom odinstalovat a znovu nainstalovat, bohužel nic nepomohlo. Prošla jsem systémová hlášení ve Správci počítače, žádnou chybu jsem nenašla. Všechny ostatní programy fungují, problém se týká pouze MS Office. Neví někdo, kde může být chyba?

Pri otvoreny Excelu z ikony

Jdi přes Explorer Windows přímo k C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\Excel.exe a klikni přímo na to Excel.exe (snad máš povolené zobrazování přípon souborů) - NE NA IKONU NA PLOŠE!

Karel ti poslal odkaz... Žádná odezva od tebe (kromě té blbosti, že jsi zopakoval text odkazu).
Cpeš se do registrů, o kterých očividně nic nevíš... Zavolej si k počítači někoho znalejšího, než jsi ty sám.

Keďže AVG a Avast = jedno a to isté (teda jeden distribútor) - odporúčam AVG úplne odinštalovať.
Pozor! Nepoužívať odinštalovanie cez Ovládací panel - Programy a súčasti, ale na stránkach AVG/Avast si nájsť program na to určený AVG Remover (čítaj https://shop.avg.sk/podpora/ako-odinstalovat-softver-avg/). To odinštaluje VŠETKY súčasti AVG (teda aj tie, ktoré obyčajný uninstaller neodoberie).
Skúsiť znova spustiť svoje programi (Power Point, Excel...) - zaručene pôjdu.
Za ďalšie - ak chceš antivírový program, vyber si iný, ale oblúkom sa vyhýbaj AVG a Avastu.
Tieto AV programy už nie sú to, čo kedysi.

Office 2007 verze pro domácnosti a Office 365

problém bude v té duální kombinaci na jednom pc, se kterou si instalátor sice má poradit, ale každá z automatických aktualizací office už to neuhlídá a výsledek máš před sebou.
když opravíš tuto chybu, přijde další, protože m$ jde léta s kvalitou dolů a off365 je založený na nevypnutelnných updatech.

některé klíče v registrech, kde může být zmatený obsah:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\App Paths\excel.exe
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\App Paths\Winword.exe
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\12.0
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Extensions

off365 nevedu, část klíčů bude mít jiných, o část se přetahuje s off2007.

takže je lepší nemíchat v jedné instalaci dvoje office, pokud je to pro ms léta neřešitelné.
(nebo po něm požadovat vrácení peněz za nefunkční aplikaci ... nelze, viz dál)

ajaj, off2007 je sice zaplacený, ale podpora už skončila, ms nepomůže:
https://support.office.com/cs-cz/article/konec-podpory-pro-office-2007-942272d3-bd72-4944-9f82-02ed307cf934

tomu systému už nemůže nic ublížit, je rozesraný a prakticky odepsaný.
a když se "správce" ptá, jak se spustí regedit, pak ani nemá cenu aby něco kontroloval a porovnával.
office má stejně nefunkční, neví co s tím, čili zralé na formát. jakkoliv ccleaner používají jen lamy, v tomto stavu už je to jedno.

jedna technická: před formátem si zjistit výpis hw ve správci zařízení a licence od sw.

----
pro kolegy: škoda že nečtete chip, to byste se poveselili:

Je váš počítač příliš pomalý? S pomocí CCleaneru jej vyčistíte a znovu mu navrátíte ztracené tempo.

(toto ti idioti píšou už 20 let. tak proč jsou furt lidi na poradnách, když všichni mají vyčištěné a urychlené počítače?)

Pokud z jakéhokoliv důvodu preferujete před CCleanerem jiné programy, můžeme vřele doporučit AVG TuneUp.

]:)