Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Klonování Windows 10

Zdravím, dnes jsem si přeinstalovával Windows 10 namísto mých Windows 7, které již nějakou dobu nejsou podporovány. Mám 2 disky (jeden HDD, druhý SSD). Jelikož jsem měl HDD prázdný, nainstaloval jsem si Windows 10 na ně a na SSD ponechal Windows 7. Po aktivaci Windows 10 jsem zformátoval SSD, na kterém byly Windows 7, abych na ně poté ty 10 mohl klonovat. Po naklonování na SSD, aby mi systém běžel svižněji jsem si chtěl ověřit, zda to přes ten disk bude normálně bootovat, ale i přestože mám v UEFI již nastaveno bootování na můj SSD disk, na kterém se již klonovaný obsah z HDD nachází, tak mi Windows bootují z HDD. Nevíte někdo prosím, kde je problém, popřípadě zda jsem udělal něco špatně ?

Neber to jako navod, pripadne radu. Spise je to jak bych to udelal ja. Polo-amater.
Mas 2x disk : bootujici HDD Win10 (original) a bootujici SSD Win10(klon).
Reseni ?
1 odpoj HDD, nabootuj z SSD
2 pokud to takto funguje(bootuje to), pripoj HDD do nastartovaneho PC pomoci USB ramecku a smaz vsechny oddily (prijdes o data na HDD) HDD uz nebude bootovacim, bootovaci bude uz jenom SSD
3 pripoj HDD normalne do PC
Z ceho bude bootovat ? No, z jedine dostupne bootovaci jednotky, z SSD

Tak ten HDD odpoj,ať se nastaví bootování ze SSD.V případě problémů to nainstaluj znovu,jak už psal pme.Po instalaci ovladačů,potřebných programů a doplňků a aktualizaci W10 si vytvoř obraz disku a ulož ho na ten záložní HDD.Aktivace je v BIOSu na zákl.desce už uložená,nemusíš se tím zabývat.

Daj sem screen zo Správy diskov.

Máš bootsektor so zavádzačom situovaný na hdd a samotný OS W10 (C:\) je na SSD, teda krížom-krážom čo je bežná chyba mierne pokročilých ak inštalujú s osadenými dvoma diskami v mašine.

Oprav zavádzač na SSD z bútovačky ISO W10, príkazy si nájdi na nete
bootrec /rebuildbcd a spol. bootfix.

Napríklad backupper: Macrium Reflect Workstation (platený) ak má svoje ISO WinPE stiahnuté a vyrobené na bútovacom médiu, disponuje s velice šikovným reparátorom veškerých bootmanažérov určených k oprave na pevnom disku pre W7/8x/10. Aj ak naprosto na pevnom disku aktívne zavádzacie oddiely chýbajú, jedným klikom.