Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno AMD FX-8350 - pokles výkonu

Viděl jsem zde hodně témat ohledně 8350 ale žádné není uzavřeno.
Kde jsem si toho všiml a co děje: Battlefield 5 - po cca 5-10min začne padat výkon procesoru, člověk by si řekl že je to teplotou, ta ale nepřesáhne 70C.
Jako první jsem si myslel, že je to ta kombinace CPU a hry, proto jsme spustil test v programu HeavyLoad + graf v HwInfo64 a zjistil jsem, že to má společnou jen jednu věc, zatěžují CPU //funny//
Co se týče výkonu (W) tak tam poklesy dle grafu také nezaznamenávám.

Nějaká rada co by to moho být? Na co se mám podívat? Co sledovat?

Co se týče takových srand jako cool and quite a maximalní výkon u napájení v systému jsem vyzkoušel.

Díky za odpověď!

Tohle cpu je dost žravé. Něco se mi motá jestli procesor(bios) nesleduje teplotu napájecích kaskád na desce a podle toho nereguluje výkon ?
Každopádně abych to vyloučil oddělal bych bočnici pc a zkusil pořádně ofukovat desku a a grafiku. (stolní větřák, přídavný větřák na ofukování napájení cpu)
Nevím čím sleduješ teplotu možná čteš čidlo pod procesorem místo v procesoru - měl bys použít AMD overdrive nebo prostě něco co čte teploty přímo z cpu.

No z těch screenu to asi nikdo nezjistí když je tam rozdíl 4stupně max :D
Nechceš nám vnitřek pc vyfotit ?
Aspoň vidíš jak se těm čidlům dá věřit :D Já bych postupoval tak, že bych zkusil rukou (infračidlem) teplotu chladiče, napájecích obvodů při otevřené a zavřené skříni po 20ti minutách hraní.

Je to tak, ty čidla jsou zapeklité.
Každopádně infračidlo nemám a ruce budu ještě potřebovat.
Přepastoval jsem si procesor a mám teď cca o 4C více :D špatně jsem to určitě neudělal, asi ta přiškvařená pasta měla lepší vlastnosti.
Každopádně tak jako tak, když si zahraji bf5, otevřu si case, dále to řešit asi nemá smysl. Jedině výmněnou desky třeba.