Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chladenie GPU

Zdravím Vás, dnes mi prišli vetráky, hneď som ich hodil do bedne a skúsil R6: Siege a Cod: MW, čakal som, že teplota GPU bude niekde okolo 70°C.
Ale teploty sú v podstate stále rovnaké, mám 2x NOCTUA 140mm vpredu, 2x NOCTUA 120mm hore a 1x NOCTUA 120mm vzadu, chladič je NOCTUA NH-D15.
Zostava
i9-9900
Gigabyte RTX 2070 Windforce 2x 8G
Gigabyte Z390 gaming x
500 gb SSD Samsung 970 EVO
2 tb Seagate BarraCuda
HyperX Fury DDR4 32 gb
Corsair S550
Evolveo Functio2

Viem, že zdroj a case sú na nič. Dá sa to nejak prenastaviť, aby teploty GPU boli okolo 70°C? Teraz sú teploty aj 80 a viac. Som v tomto úplný AMATÉR, takže budem rád za každú radu.

Neregulujem, dnes som ich tam dal, dva predné 140mm sajú vzduch do bedne a ostatné odvádzajú vzduch von. Ešte som premýšľal, že cez BIOS nastavím max otáčky a snáď to bude v poriadku, doteraz som hral na PS4 fat, tak na hluk som zvyknutý, len som čakal, že s PC to bude lepšie.

Len tu je jeden problém, neviem ako dať prednú stranu bedne dole, odcvakať to nejde a nechcem to robiť extra silou, tieto dva predné sú uchytené pomocou tých silikónových úchytov a dalo to zabrať, takže sa s tým budem asi až zajtra zaoberať, nervy mám len jedny. :)
Každopádne vďaka za ochotu, určite to skúsim ak to nijak nevyriešim.

máš alespoň správný airflow vzduchu, nasměrování větráků aby zepředu nasál studený a vzadu vyfouknul teplý vzduch

já to mám podobně, ale každý větrák mi tam dává smysl a teploty hodně nízké, ale mám na CPU vodní blok a radiátor nahoře, takže teplý vzduch jde okamžitě ven a neohřívá vnitřek skříně, grafiku atd.

Problem je ta "grafika".
Tahle neni co se tyce chlazeni/hluku zadny terno a 80 stupnu na ni naleti celkem hned. Ta grafika to zvladne celkem v pohode ale hodne rychle ji padaj takty.
Nejakym hodne dobrym airflow by jsi malicko pomohl ale ne nejak drasticky.
Muzes zkusit pres MSI Afterburner nastavit jinou krivku a zkusit co ti bude sedet nejlip v pomeru teplo/hluk :-)

Tu človek nemôže nič ani normálne napísať, hneď mu tu ľudia začnú vyčítať veci, ktoré nikdy ani nenapísal, normálne som sa spýtal, napísal som, že sa tomu nerozumiem, dokúpil som chladič CPU, a vetráky do bedne, skúšal som veľa možností ktoré mi boli poradené, nič zatiaľ nepomohlo a hneď takto ofenzívne? Keď je ako tu kolega napísal problém v grafike - značka, model, atď., tak s tým asi veľa nespravím. Alebo máš nejakú radu? Ja si ju rád vypočujem, sme na poradni.

V celém tématu doposud nepadlo slovo driver a chipset. Kdo do toho PC instaloval systém?
Je nainstalovaný ovladač chipsetu jako první? Odkud byl stažený (od výrobce desky)?

Ostatní ovladače jsou odkud a kdo je instaloval (Windows autmaticky)? To nemusí být dobře.
Vyresetuj BIOS do výchozího nastavení a nech základní desku řídit ventilátory automaticky.

A co zkusit metodou undervolting snížit napětí a tím pádem kartu ochladit?
Najít bod, kde GPU drží stabilně své takty i za cenu přiškrcení Voltů?

Třeba je to blbost, ale já tímto způsobem zcela obratně (řekl bych) krotím
teploty u své RX 570. Z defaultních 1150 mV v pohodě na 1020 mV a je stabilní.
Ba co víc, dokonce ten takt drží mnohem lépe, v podstatě v rovné přímce oproti
továrnímu nastavení, kde má celkem výrazné výkyvy.

Díky undervoltingu si ji dokonce můžu nataktovat o 120 MHz víc, než jsou
defaultní hodnoty.

Možná by to stálo za zkoušku.
:beer:

Skúsil som rovnakú hru, rovnaké nastavenia a rovnaká krivka ventilátorov bez bočného skla a teploty boli do 75 stupňov, nepomohla by case s lepším vetraním? Pravdu povediac netuším čo si mi práve napísal. :D Ešte pomohlo, keď som pomocou afterburneru znížil power limit zo 100 na 90, takže aj teploty sa znížili na nejakých 77-78 stupňov.