Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nefunguje HDD ani SSD

Zdravim, kupil som si novy SSD disk a vymenil ho za stary vo svojom stolnom PC. Zo zaciatku vsetko ok, ked sa na novy SSD nainstaloval OS, vyzadoval pocas instalacie restart. Tak som ho restartoval a od vtedy nejde pc vobec. Ked ho zapnem, tak mam len ciernu obrazovku. Nenacita sa ani MB ani nic. Ked som do PC dal stary HDD, ktory tam bol pred tym, tiez uz nejde. Nic sa nenacita, len cierna obrazovka.

Řešení:

Tak som to teda vyriešil. PC mi znova funguje. Resetoval som CMOS, znova nastavil BIOS a všetko funguje. Ďakujem vám všetkým za rady.

Počas menenia HDD za nový SSD som si uvedomil, že som zrejme urobil dve fatálne chyby.

1. Nenaformátoval som SSD.
2. Niekoľko krát hneď po sebe som menil vypínač na zdroji (I/O).

Ak má niekto podobný problém, tu píšem môj postup:

1. Vypnite počítač (zo zadu na zdroji taktiež vypnite)
2. Odpojte všetky káble od PC, a dajte si ho napr. niekde na stôl alebo na posteľ.
3. Dajte preč bočnicu
4. Nájdite si batériu (CMOS, je to také malé koliesko) a vyberte ho.
5. Podržte cca 15 sekúnd Power Button
6. Vráťte CMOS späť na miesto
7. Zapojte PC a zapnite ho
8. Napíše vám to, že prebehol reset CMOS, a môžete si zvoliť, či chcete použiť základné nastavenia (som zvolil ja) alebo si môžete BIOS nastaviť podľa seba
9. Potom sa mi už načítal klasicky Windows 10, a funguje bez problémov, ako keby som ani žiadny zásah nerobil.

------------------------------

U mňa to bola celkom prplačka, pretože batériu som mal hneď pod GK. Takže som musel vybrať GK, upraviť káble, pohýbať trochu s HDD (prekážal) a potom som sa konečne dostal ku batérií.

Ani neviete aký som rád, že mi PC ide :). Hej... je to síce stará haraburda, ale toľko nostalgie je v nej, že by ste ani neverili.

Aspoň mám ponaučenie do budúcna, a viem, čo mám robiť, ak budem na budúce chcieť meniť HDD :).

v manuálu / v pdf na stránkách výrobce tajné desky je postup.
odpojit napájecí kabel, otevřít bednu, někde okolo knoflíkové baterky je jumper cmos. na pár sekund přehodit do druhé pozice, vrátit, zapnout jestli pomohlo.

vypínací tlačítko z předního panelu má kablík označený "power". ten patří do tajné základní desky na správnou pozici, viz manuál.

Tak som to teda vyriešil. PC mi znova funguje. Resetoval som CMOS, znova nastavil BIOS a všetko funguje. Ďakujem vám všetkým za rady.

Počas menenia HDD za nový SSD som si uvedomil, že som zrejme urobil dve fatálne chyby.

1. Nenaformátoval som SSD.
2. Niekoľko krát hneď po sebe som menil vypínač na zdroji (I/O).

Ak má niekto podobný problém, tu píšem môj postup:

1. Vypnite počítač (zo zadu na zdroji taktiež vypnite)
2. Odpojte všetky káble od PC, a dajte si ho napr. niekde na stôl alebo na posteľ.
3. Dajte preč bočnicu
4. Nájdite si batériu (CMOS, je to také malé koliesko) a vyberte ho.
5. Podržte cca 15 sekúnd Power Button
6. Vráťte CMOS späť na miesto
7. Zapojte PC a zapnite ho
8. Napíše vám to, že prebehol reset CMOS, a môžete si zvoliť, či chcete použiť základné nastavenia (som zvolil ja) alebo si môžete BIOS nastaviť podľa seba
9. Potom sa mi už načítal klasicky Windows 10, a funguje bez problémov, ako keby som ani žiadny zásah nerobil.

------------------------------

U mňa to bola celkom prplačka, pretože batériu som mal hneď pod GK. Takže som musel vybrať GK, upraviť káble, pohýbať trochu s HDD (prekážal) a potom som sa konečne dostal ku batérií.

Ani neviete aký som rád, že mi PC ide :). Hej... je to síce stará haraburda, ale toľko nostalgie je v nej, že by ste ani neverili.

Aspoň mám ponaučenie do budúcna, a viem, čo mám robiť, ak budem na budúce chcieť meniť HDD :).