Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebok se vypina pri instalaci windowsu

Zdravim, vlastnim starsi notebook znacky MSI ER710, Pri instalaci jakehokoliv windowsu se notebook nevypina ani nic podobne, zkousel jsem Windows vista, windows 7, vse v poradku, jenom problem je ten ze notebook nepodporuje tento windows, a je to takove zasekanejsi, takze muj plan je nainstalovat windows XP, jenze pri instalaci windowsu XP se v prubehu vypne PC, nekdy se nainstaluje ale pak se pc vypina ve windowsu, windows tedy nejde ani nainstalovat jelikoz se pokazde vypne ntb, takze dam priklad, dam instalovat windows XP, instaluje se ale pak najednou se notebook vypne, ja notebook okamzite zapnu ale notebook se normalne vypne i v biosu, nebo se jeste nenacte ani windows a ihned co zapnu notebook se zase vypne, tyto problemy mi windows vista a 7 nedela, notebook se nevypl ani 1x, dokonce jsem windows vista pouzival asi mesic, a bez problemu, problem je v tom ze na tento starsi notebook chci windows XP, zkousel jsem vice instalacnich CD windowsu, a pokazde se notebook vypne,a neni to pri urcite casti, nekdy se vypne driv, nekdy dele, jedna se o original windowsy.

MSI ER 710

2gb Ram
ATI X1200
AMD Athlon X2 TK-55

kdyz jsem tento notebook koupil, byl tam puvodne windows XP, takze nevim kde je problem.Diky.
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

slabý procesor, nedostatek ram (umí max. 2gb), slabá grafika, pomalý disk, ovladače max pro vistu 32bit - ale tu to neutáhne a je to aplikacemi stejně nepodporovaný systém jako xp.
dnes naprosto k ničemu, vyhodit.
navíc se ti furt vypíná, tak co s tím zmetkem chceš dělat?

ogumovat kontakty ramek, znovu zapojit disk a zkusit, jestli to pojede. ale drbat se s tím kvůli xp? nesmysl.

nebuď medvídek kruťáček, ľudia sú vetešníci, majetek ve věcech s ktorým sa neradi lúčia, radšej mať plné skrine bordelu.

Oni sľušní, praví, robotní Sľováci sú v tejto oblasti grandi, rozšafní, ak niečo nefunguje neserú sa, zahodia do jarku alebo smerom do potoka s slovami, "chuj s tabój".

Mám v kancli v robote asi 15 kusov voľne položené do komínka na skrini v celku ešte slušných, 100% funkčných noťasov, štvorjadá s 4GB RAM nie starších viac, ako šesť rokov, nikto ich nechce, trochu sekali a tak som ich napravil "s čistou", lebo spratkovia zamestnancov sú dnes nároční, vyspelí hráči, ako majstri sveta, dnes sú im akurát dobré nejaké hracie delo, MSI-čko v cene min. 4-litre €, však nám frackovia dospeli, majú svojich dvanásť rôčkov v štvrtej triede ZDŠ a tak tatíčkovia makajú takmer 14 hodín denne, aby zarobili, aby svojim milovaným potomkom išli v ústrety.

na co pracně křísit xp, když pro ně výrobci už nedělají aplikace?

štvorjadá s 4GB RAM

to je ale něco úplně jiného, než ta mršina, co tu prezentuje tazatel - nabídni mu cenu.
na chod pod w7-w10 úplně v pohodě. výkonu chtivější si může koupit menší vyhovující ssd, nebo v bazaru objednat větší ramku.

Takle, ono by stacilo kdyby se mi nesekal alespon prohlizec,napriklad ted mam momentalne nainstalovany cisty windows vista 32bit, vsechny ovladace ze stranky vyrobce notebooku nainstalovany, ale po zapnuti mozila firefox se to hodne seka, a cpu usage v task manageru je na 100 temer furt, to same opera, a google chrome, kdyz mam prohlizec vypnuty tak je cpu usage tak okolo 10 procent, ale jakmile zapnu prohlizec, tak to skoci na 99 - 100 a strasne moc se to seka.. to je ten notebook fakt tak slaboucky ze to nezvladne ani prohlizec ? Internet mam dobry, takze tim to neni, nejspis to bude tim cpu usage 100% ???

pokud by se toto vyresilo tak by jsem ani nemusel insstalovat windows XP... staci mi aby to jelo normalne, a zadne jine procesy v pozadi nemam zapnute zadne aktualizace a podobne, proste nic.

kdyz mam prohlizec vypnuty tak je cpu usage tak okolo 10 procent, ale jakmile zapnu prohlizec, tak to skoci na 99 - 100 a strasne moc se to seka.. to je ten notebook fakt tak slaboucky ze to nezvladne ani prohlizec ?

To ja - kliknu na https://www.youtube.com/ a cpu usage skace to po vterine na 93, 99, 100, 88, 81, a nakonec 57%.
Cili mu trva takovych 6-7 vterin nez se stranka plne nacte.
AMD turion m500, 4 GB ram, SSD 128 GB, Win10 64bit - plne aktualizovane.
Vim, ze lepsi uz to nebude, lepsi cpu nesezenu, ram zvysit na 8GB by nepomohlo,
nic rychlejsiho nez SSD nebude.
Myslim, ze za 2-3 roky bude muj stroj nepouzitelny.
Ale tobe se teda divim.
Jak na tom muzes pracovat, kdyz to mas jeste pomalejsi ?
https://cpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-Turion-II-Mobile-M500-vs-AMD-Athlon-64-X2-Dual-Core-TK-55/m2912vsm1927

to je dost problém:

kdyz mam prohlizec vypnuty tak je cpu usage tak okolo 10 procent

normální je 1-2%.
buď ten člověk ani neumí instalovat ovladače, nebo tam má pověšený hw nekompatibilní s jeho systémem (třeba usb kamera, wifikarta), nebo to má zavirované.
klidně jsou možné 2-3 případy najednou.

za 14 dní se coronavirus uzdraví, ostatní děti půjdou zpátky do školy, on se bude ještě furt drbat s polomrtvým krámem.

Pokud to má tenhle procesor:
AMD Turion®64 X2

tak namátkově kupříkladu tohle:
https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1153190-lenovo-thinkpad-l450.html
má asi 3,5x silnější procesor,
předinstalované legální windows,
okamžitě použitelné na dnešní internet,
alespoň na prohlížení stránek a youtube.

2 roky záruka,
za 2 roky koupíš jiný.

(je to příklad, neuvádím to jako reklamu)

S tím co máš se fakt nevyplatí otravovat,
nemyslím to nijak zle,
svůj čas si cením víc než křísit extrémě zastaralé pc s téměř nulovou hodnotou
jenom proto že ho mám doma.

rozlišení displeje jen na filmy, málo použitelné na práci.
2-jádrové intely mě už pěkně ser..
repas kategorie b znamená, že je používání výrazně viditelné, může být až vetešnický vzhled.
přesto repas rezavrhuju, na office použití je to rozumná cesta, ale nikdy nejít jen po nejnižší ceně.