Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem samovolné odpojovaní od wifi

Dobrý den,
od úterý jsem přešel od místního providera k O2, můj kamarád ho má tady ve městě tak mi ho doporučil z jeho zkušenosti. Rychlost na počítači fakt paráda - 50mb/s (stabilní, nepadá) ale co se týká wifi tak se potýkám s problémem že vypadává. Mám android mobil a jednou za čas prostě wifi vypadne na par sekund a pak zase naskočí.
Modem který vlastním : ZXHN H267A
Když jsem byl u místního providera tak mi wifi jela normálně respektive nevypadávala. Jestli někdo měl tento problém tak jak prosím postupoval? Popřípadně jak to vyřešit, jestli reklamace nebo nějaké rady ?
Děkuji všem

ano, teď mám VDSL, předtím jsem to měl vedené vzduchem, přes anténu a vlastnil tenhle router : NETIS WF2880

Prosím více zkonkretizovat pojem nastavení wifi, děkuji. Ne nezkoušel jsem měnit kanál.

Modem je nový, od úterý když tu byl technik

wifi: co se dá nastavit napevno. problémem bývá vybíravý ovladač v mobilu/notebůů.

zjistit nejméně zarušený kanál...
ntb: http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.html
foun: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer&hl=cs

nastavit router na vhodný kanál, a dále...
wireless security: wpa2 + aes
wireless bandwidth: 20mhz
dá se laborovat s režimem wifi: only 11n apod, ale má to svoje nevýhody.