Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada s kompatibilitou MB a GK

Dobrý den, do svého stávajícího setupu jsem sehnal za dobrou cenu od známého lepší grafickou kartu kterou už dlouho sháním. Bohužel si nejsem jistý jestli na to můj stroj stačí - vysvětlím
Mám základní desku : GIGABYTE GA-H61M-S2PV a chci se zeptat jestli nová grafika : MSI RADEON RX 470 GAMING X 4G, 4GB GDDR5 do této desky v pohodě sedne a základovka to zvládne.

A taky jak moc velký zdroj je potřeba aby celý setup (i5 2400, tato zakladovka, a nova grafika) fungoval bez problému ?
350w asi nestačí že ? tak co 500 ?

Díky za rady, omluvte můj malý rozhled v tomto oboru a chyby.
Díky

PCIe jsou zatím zpětně kompatibilní. Grafická karta vyžaduje takových 120 W v zátěži, tj. s běžným CPU (Sandy, Ivy) LGA 1155 by slušný 350 W neměl mít problémy. Tzv. "doporučený výkon zdroje" pouze počítá se zoufalostmi, které by se snad neměly ani prodávat.
Takže záleží na stávajícím zdroji. Elektrošrot ani s nálepkou 800 W, skutečný zdroj nemá problém, mimo šizené kabeláže. Doporučit lze výběr ze zdrojů.

Cestina a Slovencina su krasne jazyky, strazme si ich.

Je naozaj nutne napisat v CeskoSlovenskej poradni:
"do svého stávajícího setupu" (sestava/zostava) a bol by to velky poblem napisat : do svojej stavajucej zostavy, alebo ked tam nie je nejaky "amerikanizmus", tak to neni ADIDAS?