Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Defaultní jazyk načítaného obsahu na webu

Dobrý den,
v loni jsem strávil půl roku v zahraničí a můj počítač, nebo teda spíš prohlížeč si tam zvykl, asi podle lokace, a začal načítat všechen obsah primárně v jiném jazyce.. To je zatím celkem logický.. tím myslím defaultní jazyk hlášek na googlu, větších stránek, různých cookies okýnek apod. Po pár měsících doma už se trochu aklimatizoval zpátky na češtinu, ale pokaždé když zapnu anonymní režim, ničemu zas nerozumím a mluví to na mě portugalsky. Né že by to byl nepřekonatelný problém, ale celkem by mě zajímalo, čím to může být? Prohlížeč (Chrome) se od té doby několikrát aktualizoval, restartoval,.. stejně tak jako počítač. Už zlobí asi jen ten anonymní režim, ale kde si geoinformace z historie PC/prohlížeč ukládá?

Nene, tam mám jen češtinu a angličtinu - to je v pořádku.. Stránky se mi zobrazují v portugalštině a ta tam není uvedena. A nutno podotknout, že se nejedná pouze o Google. V annonymním režimu jsou to všechny vetší portály: facebook, když nejsem přihlášený, různé streamovací weby, velké noviny apod.