Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dobrý obchod?

Dobrý deň chystám sa kúpiť mobilný telefón iphone 11 za čo najnižšiu cenu len by som sa chcel opýtať či mi odporúčate alebo máte niekto skúsenosti so stránkou gigastore.sk? Či nie je podvodné a tak moc sa tomu nerozumiem dakujemc

Moje velmi zle, ale stare uz niekolko rokov.
Nakupil som tam par veci, vsetky boli podozrivo lacne, ale overil som si u vyrobcov, ci sa daju reklamovat a ked mi bolo potvrdene, ze bez problemov siel som do toho.
Az na chybajuce slovenske navod boli vyrobky v poriadku.
Nasledne som bol poziadany o recenzie na heureke, ktore som urobil, uviedol som presne taketo dovody (nejasny povod tovaru, chybajuce sk navody, nejasna suvislost so skrachovanou firmou Gigastore v CZ) a potom to prislo.
Parkrat mi volal totalne arogantny idiot, ktory sa predstavil ako advokat spolocnosti Gigastore a spustil na mno niekolkominutove monology o tom ako ma znici. V zavere som mu uz skladal, pretoze ma to nebavilo a diskusia nebola mozna.
Samozrejme som oslovil obchod, ci povazuju taketo spravanie za adekvatne (da som im tusim 70% hodnotenie, cize nie negativne), obchod bol rovnako arogantny (mozno to bol jeden a ten isty clovek), takze za mna som s tymto obchodom skoncil.
A to mavam obrat na elektronike rocne cez 100k, ich chyba, ze prisli o odoberatela.

taka rychla otazka rychla, je mozne reklamovat napr amd cez taketo obchody? ako som sa docital na reklamaciu potrebujem samozrejme blok, ale aj neposkodeny cpu, co neviem zajistit na 100%, je to podla teba velke riziko alebo ani nie?

Si dnes nieco uzil, pretoze mi pride, ze tie otazky z teba nahodne vypadli a nedavaju zmysel;o).

ka rychla otazka rychla, je mozne reklamovat napr amd cez taketo obchody?

Pokial si to tam kupil ano.

ako som sa docital na reklamaciu potrebujem samozrejme blok, ale aj neposkodeny cpu,

Ano potrebujes.
Btw tvoj vyrobok nereklamuje obchod u seba, ale posiela ho lokalnemu zsatupeniu dovozcu daneho produktu, alebo autorizovanemu servisu. Poskodeny cpu ti nevyreklamuju urcite nikde.

cize ta moja osobna reklamacia by fungovala v skratke nejako takto

kupene cpu - > reklamacia na stranke amd - > lokalne zastupenie amd - > amd - > reklamacia uznana/neuznana - > vratenie cpu/ vymena cpu

kebyze ano, ako zistim ake je to lokalne zastupenie amd? planujem kupovat 5800x, ale kebyze mam doruceny novy chybny kus z vyroby, pripadne sa pokazi sam po case (dajme priklad nove psu a podobne, ze viem ze je to chyba u cpu) a dana stranka mi to reklamovat chciet nebude, je tam vzdy ta moznost to reklamovat u amd priamo. je to tak alebo nie?

Nazdar. Ja mám tiež zlé skúsenosti. Objednal som HDD, po zapojení nefungoval, len v ňom cvakalo, chcel som ho vymeniť za druhý kus a prišla mi odpoveď že reklamácia nebola uznaná z dôvodu mechanického poškodenia, vraj narazený roh. Samozrejme nič nebolo narazené alebo poškodené. Vraj si to mám reklamovať u výrobcu a keď on to uzná, tak mi vrátia peniaze. Keď som im písal, tak ani po 2 a pol mesiaci neboli schopní odpovedať. Toľko moja skúsenosť s nimi.

Pochybne, nie je jasne kto stoji za obchodom, je tam pisana akasi skupina, zakaznicku podporu zase robi ceska akciovka...ja by som do toho nesiel.
Preco sa nevykasles na cenu a nekupis telefon u etablovaneho predajcu, kde ti nebudu robit problemy s pripadnou reklamaciou a nebude to sedy dovoz?