Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno problém s instalací RAM

Deska - ASUS ROG STRIX B450-F GAMING
Původní RAM - https://www.czc.cz/hyperx-fury-black-16gb-2x8gb-ddr4-2400/189351/produkt
Nové přikoupené RAM - https://m.alza.cz/hyperx-16gb-kit-ddr4-2400mhz-cl15-fury-series-d5658307.htm

Chtěl jsem navýšit paměť RAM a tak jsem hledal stejné RAMky jako již mám v PC ale jejich prodej skončil tak jsem hledal dál a našel vlastnostmi stejné pouze designově jiné které jsem objednal.
Po instalaci jsem PC zapnul a vše vypadalo v pořádku ovšem na desce zůstala svítit oranžová led dioda a vše připojené k PC (display, klávesnice, myš) bylo neaktivní.
Tak jsem PC vypnul a zkusil nové RAMky vyndat a nechat tam pouze ty původní v původních slotech a zkusit to znovu zapnout v domění že to bude v pohodě ale stalo se to stejné.
Takže po tomhle vážne nevím co je špatně když ani s původními RAM ve stejných slotech jako byly od počátku sestavení je stále display a vše ostatní neaktivní.

Řešení:

ok, půjdu si koupit něco od apple, to snad tento formát přečte. (teda až otevřou obchody)

svítí ledka "dram cpu", kdo by to čekal.
buď je vadná ram ve slotu, nebo nové paměti odpálily cpu.
odejít to mohlo třeba statickým výbojem, i když setkat se s něčím takovým je snad kuriozita.
bez jiného procesoru a jednoho kusu jiné nebo aspoň staré ram to nezjistíš, což doma těžko.

pozn.: Convert Heic to JPEG for free: heictojpg.com
fotka pochází ze samsungu galaxy s10.

komponenty PC sa pridávajú, vyberajú pri odpojenom napájaní zdroja. AK si to tak urobil a nefunguje ani pôvodná konfigurácia, niečo sa asi potento. Doska by sa mala rozbehnúť aj bez pamätí/grafiky a cez pripojený speaker niečo zapípať. Pokiaľ nezaspieva speaker aspoň niečo, je mŕtva. Nebuď blb a používaj čiarky.

co oranžového svítí?
nedává to vůbec smysl - něco z té desky žije, když to rozsvítí někde nějakou ledku, ale neprovede se ani cmos reset?
když se zapne deska bez ramek, má to varovně pípat jako kritická chyba.
u tebe to vypadá, že je nefunkční procesor. jen těžko si představím, jak by se dal poškodit. musely by být jedině vadné paměti, co by mu oddělaly řadič - ale kupoval jsi je v obchodě.

ok, půjdu si koupit něco od apple, to snad tento formát přečte. (teda až otevřou obchody)

svítí ledka "dram cpu", kdo by to čekal.
buď je vadná ram ve slotu, nebo nové paměti odpálily cpu.
odejít to mohlo třeba statickým výbojem, i když setkat se s něčím takovým je snad kuriozita.
bez jiného procesoru a jednoho kusu jiné nebo aspoň staré ram to nezjistíš, což doma těžko.

pozn.: Convert Heic to JPEG for free: heictojpg.com
fotka pochází ze samsungu galaxy s10.