Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nova grafarna

Ahoj pratele,

v pondeli jsem spalil grafarnu u sestavy z roku 2014 (par let jsem ji necistil, byly tam pavuciny, to muze byt teoreticky duvod) a v techto pretezkych casech chripkove epidemie shanim neco noveho.

Mel jsem GTX760. Dal jsou soucasti Intel Core i5-4460, 3400 MHz, 2x A-Data DDR3 1600 4 GB, zakladovka (asi) ASRock H81M-VG4, zdroj mi diagnostika nevyhodi, musel bych se podivat.

Jsem si vedom toho, ze by si to zaslouzilo kompletne prekopat, nicmene do toho se mi moc nechce (uz me tolik nebavi hrat a nemam moc casu, ted je vyjimecna situace) - nejradsi bych jen vymenil grafarnu za neco, co bude zase fungovat jako predtim. Co ted? Koukal jsem na bazos, ale zrovna v tomhle jsem si lehce nejisty, jak poznat funkcni komponent pri predani. Z novych jsem si nasel nejaky GTX1050 Ti - vyplati se mi to? Limit treba kolem 4k. Samozrejme nevime, v jakem stavu je zbytek sestavy.

Predem dik.

Ahoj
nedávno jsem to řešil. Taky už moc nehraju, měl sem 660 ale měnil jsem vše:-)

V tvojem případě to bude +- stejný výkon
https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-760-vs-Nvidia-GTX-1050-Ti/2159vs3649
koupil jsem na bazosi 1050ti, ještě lepší provedení (Asus rog strix) s víc jak roční zárukou za 2200. Bez záruky bych do toho spíš nešel.

Další rozumná dle mě je 1650 OC např
https://www.alza.cz/gainward-geforce-gtx-1650-super-pegasus-oc-d5721722.htm (tahle řada dost slevnila byla skoro za 5)
https://www.alza.cz/msi-geforce-gtx-1650-super-ventus-xs-oc-4g-d5716014.htm
pohlídej si Super v názvu a paměti GDDR6 (=12000mhz)
Superžravým radeonům 560/570/580 jsem se chtěl vyhnout.
Kdybych měnil jen grafiku jdu do té 1650 Super OC.

Koukal jsem na bazos, ale zrovna v tomhle jsem si lehce nejisty, jak poznat funkcni komponent pri predani.

To nepoznáš nijak. Mě se podařilo nakoupit od "souseda", 10km a napoví i text inzerátu.
Nějaké dobírky a podobně jsou dost riziko, bazoš nemá ani takový systém hodnocení jako aukro.

Mam ji objednanou. Jeste jsem si udelal resersi. Na Radeon nemam moc dobry zdroj a s GeForce mam dobre zkusenosti.
Kazdopadne jsem narazil na 1 argument, ktery priznivci AMD zminovali neustale - RX580 ma 8GB a 1650Ti jen 4GB. Kdyz se podivate na muj setup, delalo to by to velky rozdil? Nejsem zvykly hrat na nejvyssi rozliseni, staci mi rozjet hry, o ktere mam zajem. Dalo by se take argumentovat tim, ze 8GB ma vetsi perspektivu do budoucna, ale moje ostatni komponenty jsou zastarale.

Kazdopadne jsem narazil na 1 argument, ktery priznivci AMD zminovali neustale - RX580 ma 8GB a 1650Ti jen 4GB.

Jestli to není spíš zbožné přání..aby jednou přišla hra kde by ta RX580 s 8GB jela podstatně rychleji než podobné nvidia s 4GB (kde by to ideálně bylo zcela nehratelné) a zároveň ji chtěli všichni hrát.
Výrobci až na výjimky hry optimalizují aby si mohli zahrát všichni.
Kupuješ jednoznačně kartu na fullhd, vyšší ambice bych s ní neměl a dle mě bude stačit.
RX 580 je 3roky starý top model se spotřebou o zhruba 80w vyšší.
Podle mě ses rozhodl dobře.