Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RAM

Dobrý den, chci se zeptat zda-li mohu do počítače přidat 8GB RAM s frekvencí 3200hz když mám v pc 8GB RAM 2600hz.
Předem ďekuji za odpovědi :)

ano, poběží to taktu pomalejší ram.
pro přesnost to chce vždycky dodat úplné údaje: typ základní desky, typ staré a nové vyhlédnuté paměti.
umí to vyčíst třeba cpu-z: záložka mainboard, ten paměťový modul je na záložce spd.

nebo sw speccy: tam jde údaje označit myšem a zkopírovat sem jako text = použitelné k vyhledávání.

https://www.asus.com/cz/Motherboards/PRIME-B250-PLUS/specifications/

Operační paměť: 4 x DIMM, Max. 64GB, DDR4 2400/2133 MHz
* Due to Intel® chipset limitation, DDR4 2400MHz memory frequency is only supported by 7th Generation Intel® processors. Higher memory modules will run at the maximum transfer rate of DDR4 2400MHz.
** Due to Intel® chipset limitation, DDR4 2133MHz and higher memory modules on 6th Generation Intel® processors will run at the maximum transfer rate of DDR4 2133MHz.

zbytečně vysoké takty nemá cenu shánět, ta deska to neumí.
čili zkusit i nějakého normálního prodejce, jestli nemá něco podobnějšího původní ramce skladem.

Tahle má být nová a stará je to samé akorát menši frekvence

a právě proto jsem chtěl konkrétní typ, aby se spolu chovaly stejně. u té bílé zjistíš až po zasunutí do desky, co se jí podle xmp profilu nastaví.
tvoje Crucial Ballistix Sport LT White 8GB DDR4 3200 : napětí 1,35V
dostupné nižší modely: Crucial Ballistix Sport LT Red/Grey 8GB DDR4 2400 : napětí 1,2V
https://www.czc.cz/operacni-pameti-pro-stolni-pc/crucial/produkty?q-c-2-f_2026866=d2400&q-c-1-f_2027450=sDDR4%20DIMM&q-c-0-f_94358670=s1%20x%208GB