Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC okolo 20000

Zdravim,
Posledni mnou nalezeny prispevek na pocitac okolo cenovky 20 000kc jsem nalezl z minuleho roku, tak doufam ze by nevadi, kdybych se opet zeptam na Vase navrhy na PC okolo 20 000,-.

Monitor a prislusenstvi mam. Chybi mi jen pocitac. Dival jsem se take na graficke karty a zda se mi, ze 1660ti je asi nejpravepodobnejsi volba, je to tak?

PC bude pouzivan prevazne na hry.

Dekuji

Je pravda, ze podpora novych technologii neni spatna. Na druhou stranu patrim mezi ty lidi, kteri kdyz hraji kompetetivni hru, tak se casto ztraceji v detailech aniz by videli nepratelske hrace. Kuprikladu battlefield a battlefront maji rtx strasne prepalene. Mozna by ale nevadilo si trosku prisetrit neco malo a mit +-15% vykonu navic.

https://www.czc.cz/213914,213648,274700,269064,264414,253006,249920,110330,274235/kody

Mozne zmeny

Casem bych zvazil dokoupit jeste jedno SSD na hry:

https://www.czc.cz/wd-ssd-blue-3d-nand-2-5-1tb/229267/produkt

Usetrit nejake penize by se daly koupi starsiho procesoru, je to spis otazka do budoucna, protoze kdybys za par let upgradoval, tak u starsiho procesoru muzes pak mit problem, ze ho budes muset menit take:

https://www.czc.cz/amd-ryzen-5-2600/233925/produkt

Hmm jak se tak divam, tak same Ryzeny, jsou opravdu lepsi v porovnani s intelem? Je pravda ze pro cloveka majici pocitac ciste jen na hry a .. word, to bude asi jedno. Reaguji predevsim na kolegu z prace - rendering kodera, programatora, ktery rikal ze pracovat celkove s necim od amd je .. no kulantne receno intel pro nej byl jasna volba.

Jsou. Obecně lepší výkon za méně peněz. Jako bonus i lepší spotřeba, protože Intel je stále zaseklý na 14nm architektuře.

Zajímalo by mě, s čím měl kolega problém, jelikož procesor nijak zásadně funkčnost systému neovlivňuje (teda, ovlivňuje, a hodně, ale ne tak, že by se systém s Intelem choval radikálně jinak než AMD, jde prakticky jen o nějaké "funkce" a samozřejmě výkon a tak, ale to jde spíše o konkrétní model procesoru, ne značku.) Jestli náhodou neměl problém spíše s nějakou grafickou kartou od AMD. Ty sice jsou také dobré, ale jejich ovladače (hlavně pro Navi) jsou minimálně na zamyšlení...

Microsoft vydal definitivni verzi DX12 Ultimate a ukazalo se, ze minimalne 3 klicove funkce grafiky od AMD nepodporuji. Navic cenove nevychazi AMD grafiky nijak vyznamne lepe oproti NVidii, tudiz brat dneska grafiku od AMD je nesmysl.

Pro tazatele:
Podobne je to i s procesorama, Intel ma nizsi vykon, vic topi a bere vic energie, je nesmysl kupovat procesor od Intelu.

Celé UI AMD ovladače? Milion zbytečných funkcí, ale samotný Wattman se samovolně resetuje?
Konstantně zvýšené clocky i na ploše, kvůli kterým je občas spotřeba i na ploše na zhruba trojnásobku, než by běžně byla?
U Navi - samovolné restarty, blackscreeny, karty throttlující sami sebe bez důvodu? Jsou toho plná fóra...

Že to neznáš, neznamená, že to neexistuje...

Jak psal již Redmax, problém je hlavně u Navi. A ne, opravdu to není "nesprávnou" instalací ovladačů či co... instalače ovladačů gpu taky není žádná věda. A jsou toho opravdu plná fóra a viděl jsem to i osobně...