Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samsung SSD 860 EVO - pouze 1,5 Gb/s

Zdravím Vás,

mám SSD uvedeno výše, které podporuje 6Gb/s (SATA III), základní deska, ke kterému je připojena ASUS M4N78 SE má pouze 3Gb/s, avšak disk jede pouze na 1,5Gb/s.
Další SSD který mám v PC je Kingston SA400S37120G, který jede správně na 3Gb/s.

Firmwary a BIOS jsou aktualizované na nejnovější verze.

Možná omezení ze strany starého chipsetu NVIDIA MCP77/78?

Výsledky měření:

AS SSD Benchmark:
https://imgur.com/74GTFk8

Samsung Magician:
https://imgur.com/7V1cAPJ

Předem díky za rady

Michal

ta velmi stará deska nemá support pro windows10 (dokonce ani win8), jde o ovladače shitsetu nforce720d. nvidia tomu zrušila podporu a stáhla info o starých chipsetech z webu.
čili windows se k řadiči a diskům chová, jak kompatibilita dovolí.
předpokládám, že sata řadič máš v ahci módu: je vidět v biosu (storage configuration), nebo ve správci zařízení v názvu u sata/ide řadiče. (koukám že než jsem se rozepsal...)

Další SSD který mám v PC je Kingston SA400...

šmejd č.2
když ten shit odpojíš, nenastaví se samsug na sata2?
nebo když samsug přepojíš na kabel kingstonu, nezačne samsug fungovat líp?

pokud chceš ssd, kup si z bazaru normální desku. poznávací znamení: bude umět usb3.