Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Airflow v case.

Dobré odpoledne všem,mám dotaz ohledně umístění pc skříně. PC mám prozatím na podlaze renovují obývací pokoj tak jsem jej umístil pod psací stůl. Může to nějak výrazně zvýšit teploty? Také jsem se dočetl že je lepší mít nasazenou bočnici pro lepší airflow,je to pravda?

55? To je v pohodě, mě jede procák v zátěži na 90 běžně :puff:
pro stolní PC sou takové " bezpečné" ale přesto únosné teploty CPU 75 GPU 85 jestli tě to zajímá ale notebooky "vydrží" víc, a je to kus od kusu. Můžeš si koupit poplach kterej ti zahouká když to půjde přes, jestli tě ta fyzika tak fascinuje...

Čistil jsem pc kompresorem a zapomněl držet ventilátor.

:beer: doufej, že ten rychloběžný ventilátorek oddělal "jen" řídící driver na základní desce.
tak pozoruj aspoň teploty, ať máš nějakou zábavu do konce prázdnin. (kdybys do toho zbytečně nejebal, fungovalo by to doteď)
důležitý ventilátor zapoj jen na 2 piny, ať se točí furt.

a tvůj obrázek:

Nenájdené
Nesprávna URL adresa.
Tu nič není.
Môžete pokračovať na úvodní stránce.

mám dojem, že někdo má v rukách nasr...

Rychleji než předtím?? Tak to pozor, hrozí výbůch důležitých komponent počítače...:puff: Kup si raději ten poplach na teploty jak jsem ti psal a nastav ho na nejnižší hodnoty, aspon se se sirénama nebudeš nudit. Ty otáčky si můžeš změnit softwáárově, ale to tu pak budeme číst zvýšila se mi teplota z 30 na 35, radši to nech jak to je :-)

jak už tu někdo psal, máte oba s bratrem nasrané v rukách, musíš nosit roušku i na ruce.
při vysávání si nevšimneš co dělá ventilátor, necháš to blbě zapojit a potřebuješ na to upozornit 2x, pořád si na něco stěžuješ, ale neumíš popsat kde je to zapojené.
roztočením ventilátoru na nesmyslné otáčky jsi z něj mohl udělat dynamo a poškodit tak výstup na desce.
buď dáš netočivý větrák úplně pryč, ať nezhoršuje tvé airflow, nebo ho zapojíš jen na 2 napájecí piny, bude se točit naplno. nebo konečně zjistíš, co máš na desce za výstupy pro ventilátory.

Ten Kombustor vytížil tvou GK na 88%, to vidíš dole. Pokud chceš zjistit, jestli GK má v pořádku chlazení, musíš GK vytížit déle. Hru taky nehraješ jen 2 minuty. Těch 15 minut radím jako minimum, můžeš to nechat i déle. Pokud je chlazení v pořádku, tak nějakou chvíli se teplota bude postupně zvedat a pak se ustálí. Pokud by se teplota zvedala pořád, např. přes 90°C, tak to raději vypni, chlazení v pořádku není.