Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zčernání obrazovky

Dobrý den,
pokud si pustím např. internet nebo nějaké video nebo hru, obraz se sekne, poté obrazovka zčerná a znovu naskočí. Děje se to ale čím dál častěji. Z počátku se to stávalo pouze při hrách nebo když bylo spuštěno na internetu více záložek. Teď se to děje i při jedné záložce. Mám podezření na grafickou kartu, jelikož jsem dříve hrávala the sims a hra padala a psala "Aplikaci byl odepřen přístup ke grafickému hardwaru". Nejsem žádný velký PC odborník, takže se nechci do ničeho pustit bez rady a teď už se to fakt řešit musí. Už si nejde bez zčernání ani pustit video na YouTube. Prosím poraďte.
Díky
Lucie

Ano, jistě, možná by stačila vyměnit jen nějaká součástka, ale to v domácích podmínkách těžko zjistíš, když nemáš díly na výměnu, proto jsem psal servis.

Do takhle starého počítače (Core2Duo) nové součástky v podstatě neseženeš, jedině jaký bazar. A furt budeš řešit, proč něco nefunguje. Můžou být vyteklé kondezátory na základní desce, upečená grafika, kombinace obojího nebo cokoliv jiného.

Dneska se dá nový/repasový počítač sehnat za pár tisíc, bude modernější, rychlejší, se zárukou....

na kancelářské použití je vhodný repasovaný pc, kvůli sims nějaký s trochu novější generací grafiky řady 4000+:

miniaturní: https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1166530-dell-optiplex-3020-micro.html
miniaturní 6x usb3: https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1161895-dell-optiplex-9020-micro.html
desktop w7, cpu i5 4-jádro: https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1142457-hp-elitedesk-800-g1-usdt.html
s win10: https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1161863-lenovo-thinkcentre-m93p-10a8-sff.html

prodejců firemních repasů je víc, toto je příklad, ale už jsem od nich bral.
ty pc mají ještě většinou mechanické disky. modely se ssd jsou buď malé nebo od nich drahé. taky jde si koupit svůj lepší ssd, jejich nový systém na to naklonovat, původní hdd použít jako přenosný usb disk.

Za hubičku to ber,jen aby ji ale nechtěl bez roušky.]:)
Má to sice integrovanou grafiku,ale časem můžeš nějakou dokoupit(pokud se tedy do case vejde,do midi asi ne,ale dělaly se i většími),pak třeba i rychlý SSD disk a pár let máš klid.Lepší než ten starý stroj zkoušet opravovat.RAM to má dost,HDD 1 TB taky chvilku vydrží.