Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem gpu - je to dobrá volba?

Ahoj, chtel jsem si postavit novy pc ale vyslo by mne to docela draho. Uvazuji ze bych si akorat dokoupil gpu a pockal rok nebo 2.

Momentalne mam i5 6500, gtx 1050 2gb, (2x8GB) DDR4 2133 HyperX , seasonic 500W zdroj. Tedy nechci nic dokupovat ani zdroj jen gpu.

Uvazoval jsem ze bych si koupil tuto za 4.699 KC MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC, 8GB GDDR5

Myslim ze je to dobra volba. Ma otazka je tedy, jak hodne bude vykon lepsi? Ma gpu vs nova gpu za cenu 4.699 KC. Vyplati se? Dekuji.
Změna předmětu, původně: gpu (Prasak)

dlužno podotknout, že těch 165W je maximální hodnota, kterou dosáhneš při extrémních typech zátěže. Běžně se pohybuje okolo 100-120W max, při racionálním nastavení ovladače i pod 100W. Ale ano - Polaris je starý a dnes už bych jej taky nedoporučil. Na druhou stranu bych nedoporučil ani karty GTX (1650/1660), byť jsou dnes zdánlivě výhodné. Za dveřmi jsou nové generace obou výrobců (teda zřejmě jen AMD, nvidia vypadá, že si to po prvních leacích od AMD "rozmyslela,") které současné lowendové grafiky zřejmě odešlou na smetiště.

Jen jednu vec, nebyl bych tak optimisticky ohledne RDNA2 grafik. Ted s tou krizi se to muze zpozdit, muze a myslim je i docela pravdepodobne, ze mel v lete prijit jen highend a nizsi rady karet treba az na podzim nebo v zime, proste jestli chce novou grafiku, tak asi lepsi necekat, aby necekal pul roku.

Zelení budou moci o proti AMD využívat výhod DX12 Ultimate rychleji, protože všechny jejich grafické karty RTX jsou kompatibilní (s vyjimkou GeForce GTX 16XX, které zůstávají pod DX12) a jejich další GPU, RTX 30XX očekávané v následujících měsících, podporuji vsechny nové API od Microsoftu.
AMD bude muset počkat na konec roku a na spuštění svých karet „Big Navi“ - Navi 20, které budou z hlediska nabídky umístěny na stejné úrovni .. AMD a jeho současná Radeon 5000 s timto novým API kompatibilni neni, nebo spiše nebudou mít prístup a jeho funkcím novych, *.2 knihoven.
(ono tech par her co to bude DXU 12.2 podporovat stejne neni kam spechat)

(teda zřejmě jen AMD, nvidia vypadá, že si to po prvních leacích od AMD "rozmyslela,")

Ty letáky snad už nikdo nebere ani vážne možná až na ty nejvernějsi milovinky značky, takových tady bylo a jak to skončilo.
Pak přijdou testy nejakého anonimniho činana které se obevili "náhodou" na internete a se kterýma se bude kazdej ohanet jaké ma super výsledky a jaký je to drtič v benchmarcích a jaký mají výkon a az dojde na lamaní chleba a prodej leták se supermanem zustane jen letákem.