Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vypínat notebook nebo nevypínat a přichycení disku

Máte na to nějakej názor ohledně životnosti? Mám pichlej v notebooku kromě SSD pevnej disk, takže jsem usoudil že pro dobro disku to nevypínám, dám tam úspornej režim který je nastavenej na minimum výkonu a jdu chrápat.
No a ten disk v notebooku mám jenom "píchlej" nepřišroubovanej, což se mi nezdá, sice to vypadá jakž takž pevně protože ten disk v tom mini místu nemá do vodorovný pozice volný místo aby se to tam nejak vyklal, ale nechci si zlomit konektor když s ním budu vertikálně mávat v batohu. Chtěl sem v tom mini noteboovským místu narvat šroubovák a příšroubovat malými šrouby co jsem měl ze staré skříně a nepasovali tam, to jsou do notebooku nějaký speciální?

Podlep disk silikónovým tmelom, jemne, stačí na troch bodových miestach, aby sa dal ostrým predmetom hdd urvať.

Ak je mašina uspatá pod RAM (alebo pod Hiberfie) spánkom, vypne sa úplne každý interný hdd aj v portoch zasunutá periféria. Nebodaj ti noťas nonstop fičí celé dni aj noci? Na prenášanie ložisiek hdd za ich behu to nie je dobré, lebo hlavičky ti môžu úderom zničiť magnet na cylindroch.

70% je neprakticky málo.
lenova prý měly svoje hlídátko štelovatelné.

kdyby tomu člověk přikládal extra důležitost u výberu notebůů, vytipuje si nějaké 2-3 modely co by asi bral a mrkne se jim na web do ovladačů, jestli nabízí extra utilitu.
ale považuju to za zbytečnost, zázračné prodloužení životnosti se nekoná a je to jen spotřebák za 1.000

pravda, pokud se jako mor rozlézá móda, že baterie nejsou výměnné, tam je to na pováženou.
já to dělám tak, že firemní notebů jedu trvale ze sítě jako stolák, z baterie jen extra vyjímečně (nemám potřebu během cesty). vydrží nejdéle.