Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký koupit BT adapter?

Dobrý den,

zakoupil jsem si bezdrátové sluchátka lamax-base1 a chtěl bych je spojit se stolním PC, jenomže ten nemá bluetooth.
Chci se zeptat. jaký adaptér bych na něj měl zakoupit, abych je mohl propojit?

Chci dodat, že sluchátka mají verzi bluetooth 4.2

Děkuji :-)

Pozri fungovat to bude, ale je mozne, ze pri buducom update fw jedneho zo zariadeni to fungovat prestane.
Na druhej strane preco by si updatoval fw sluchatiek, alebo adaptera.
Takze ano mozes si kupit aj 4.0 a pojde ti to.
Btw ja som znamy popierac skodlivosti modreho svetla, wifi ziarenia a podobnych kravin...ale dat si na hlavu permanentny vysielac len par cm od mozgu v pasme, ktore lahko prechadza prekazkami a s vykonom, ktory je daleko za povolenym vykonom wifi zariadeni (ano vieme ako dosahuju vyrobcovia lepsi dosah bt) by som si teda nedal.
Moje dieta chcelo airpody a prave z tohoto dovodu som mu zakazal akekolvek bt sluchatka pouzivat.
Samozrejme ak to budes mat na hlave 1h denne tak pravdepodobnost je tam nizsia, ale co to spravi pri viachodinovom dennodennom pouzivani po 15-20 rokoch s mozgom...no tam uz som si taky isty neni.

Na druhej strane vies, ze pri vysielani klesa vykon kvadratom na vzdialenost...mat to to napriklad cely den na hlave by bolo pre mna pohodlne sice, ale ja si to na hlavu proste nedam (par cm od mozgu).
Preto pouzivam stale klasicku a menej prakticku handsfree (kablovu).
Btw preco maju vacsinou novsie verzie sluchatiek vyrazne lepsi dosah ako predchadzajuce generiacie, ked vysielac zostal ten isty?
8-)

fleg ma pravdu, ja mam na sobe BT sluchatka porad a podivejte se jak uz z toho blbnu. :-D

Nemaji novejsi sluchatka lepsi dosah. Lepsi dosah se da dosahnout maximalne vyssi verzi BT s lepsi kompresi. Dosah sluchatek s beznym BT adapterem a zkousel jsem jich pul tuctu je tak 4-5m, pak to zacne mit vypadky.

Tohle se přesně ukáže až právě za několik let. Každý den, ale jsi vystavený tolika záření, že už se tomu nedá skoro ubránit. Všude máš wifi, mobil v kapse stále taky vysílá a přijímá signál. Ale určitě chápu tvé argumenty a taky si myslím, že nic zdravého to nebude.

Jemu jde spis o to, ze zahrivani z techto bezdratovych vln se snizuje s mocninou vzdalenosti od vysilace, tudiz mit sluchatka ci mobil u hlavy je neco jineho nez mobil v kapse u kalhot. Tam ti uskvareni hlavy nehrozi, mozna se ti uskvari neco jineho, ale to bych dal nerozebiral.

Mne nejde o vysielanie, ja sa smejem ludom, ktori "citia" wifi doma, na noc si vypinaju mobil lebo im skodi a potlacaju akesi hrozne modre svetlo na monitore.
Ide mi o vzdialenost.
Mobil noseny vo vacku nema dobry vplyv na semenniky urcite. Je tiez par cm, ma vyrazne vyssi vykon ako bt a navyse ide na nizsej frekvencii. Vsetko negativne faktory
Sluchatka/handsfree mas na hlave, priamo pri mozgu a to je to co mi vadi.
Ano vysledky sa ukazu ako pri fajceni...mozno ti to poskodi mozog az o 20 rokov, ale v kazdom pripade mam iste obavy.

Mobl je samozrejme na sieti nepretrzite, udrziava spojenie s BTSkami, takze to vyzarovanie je tam permanentne.
Navyse v oblasti so slabism signalom moze ist az o uroven 1-2W.
Vzdialenost od semennikv je par cm co ma urcite negativny vplyv na ich tvorbu a kvalitu.

Btw kedysi som nosil mobil vo vacku bezne a preukazatelne ma z toho boleli gule a brucho;o). Odvtedy nosim mobil radsj v taske, alebo dalej od organov, ktore si vazim.
Deti mam nastastie zdrave, asi by som musel byt ozarovany len kratkodobo;o).

Nechci to vyslovene zpochybnovat, ale to udrzovani spojeni zere hrozne malo energie a nedeje se zase az tak casto (v minutach az desitkach minut). Nedelal bych z toho zadne drama, navic mobily tu jsou od roku +- 2000 pomerne bezne a to uz je 20 let.

Co se tyka sluchatek, tak BT sluchatka jsou i doma strasne pohodlne, ale ty preslechy a vypadky tam jsou (neni to sluchatkama, mam Bose za nekolik tisic), urcite se vratim zase k dratu, ted to pouzivam, ze je mam nove. Venku k mobilu je ale BT dobra vec.