Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Seradte graficke karty od nejlepsi po nejhorsi.

Zdravim, zajimalo by me vec ohledne grafickych karet v notebooku, proc ma napr graficka karta GT 640m vyssi score v benchmarku nez GT 710m pritom je to vyssi rada? Za dalsi by jsem chtel aby jste mi seradili graficke karty od nejlepsi po nejhorsi, co se tyka vykonu celkove, i hry... {vim ze to jsou stare grafiky ani hry moc neutahnou..]

Geforce GT 710m
Geforce GT 555m
Geforce GT 710m
Geforce GT 920m
Geforce GT 640m

1 = nejvykonejsi z nich

5 = nejslabsi z nich

Dekuji za usporadani, je to spise jen zvedavost.

První číslo označuje generaci, další dvě třídu v rámci generace - a tím i v podstatě výkon.
Takže 710 je sice novější generace, ale jde o totální lowend, zatímco 640 už je vyšší lowend.
Mezi jednotlivými generacemi obvykle nedochází k zásadnímu nárůstu výkonu, často jde dokonce o stejné karty s různým označením.