Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Paměti RAM

dobrý den, mám na vás dotaz. Koupil jsem si v srpnu 2018 notebook HP 15-da0xxx s procesorem i3-7020. V notebooku je od koupi paměť RAM Samsung 4GB 2400MHz. Nyní bych chtěl paměť navýšit. Je možné přidat produkt Corsair SO-DIMM DDR4 8 GB 2400MHz Dual ranked? Budou spolu paměti komunikovat i když nejsou od stejného výrobce? napětí paměti jsem kontroloval a obě by měli mít 1,2V. Předem moc děkuji za odpovědi.

Bohužel stejný typ jsem nenašel,v noťasu mám integrovanou HD 620, nebylo by to lepší aby jedna byla single rank a druhá dual rank? Prý to celkem razantně oživí tu grafiku, ale jen se ptám na to co jsem se dočetl, kazdopadne ta RAM v noťasu je single rank

ten mix v ničem razantně oživit grafiku nemůže, jak jsi na to přišel? budeš rád, když se řadič paměti rozhodne že to je dost kompatibilní a nebude to padat.
nepleť si to s dual channel, ten dostaneš právě zapojením druhé ram, a i tam mívá větší přírůstek výkonu amd grafika, u intelu to má malý vliv.

ještě se dívám, že plánuješ míchat 4gb a 8gb modul. žádnou výhodu nevidím, na kancelářském notebuku potřebu 12gb ram nechápu.
jen pokud jsi programátor, používáš databáze nebo virtuálky, pak radši vyhodit současný modul a vzít 2x 8gb stejných sodimm.

radši sem dej konečně ten screen z cpu-z.
ale míchat dohromady jiné zapojení paměti a jinou velikost a slibovat si od toho nárůst výkonu, to je nereálné.

edit: polemizovat s dětmi z pctunning nemíním. dej sem odkaz na místo, kde přesně doporučují, že mix sigle a dual rank je ten nejlepší nápad.
podle mě je to ta nejhorší kombinace.

a stále doufám, že i ty chápeš, že hlavní přínos výkonu platí pro zapojení "dual channel", který vyžaduje dva pokud možno stejné moduly, což ty se snažíš za každou cenu porušit.
(že ten přínos je u intelů v jednotkách procent, teddy prakticky ho nepoznáš, je věc jiná)

stejnou paměť 4gb vidím jen v zahraničí:
https://www.ebay.com/p/772650428
https://pocitace.bazar.sk/32135168-samsung-ddr4-operacna-pamat/

aby šlo posoudit, co tam jde vrazit jiného, musel bys uvést přesný typ ze štítku / z krabice / z eshopu / z diagnostického programu (speccy)
v manuálu by mohly bý i povolené kombinace ram.
označení "HP 15-da0xxx" ve mě nebudí důvěru, v googlu taky moc ne.
při hledání jsem narazit na to, že ten krám může mít klasický mechanický disk. takže máš 2-jádrový cpu, kulatý pomalý disk - a řešíš výkon? to je vtip?

ještě ke screenům: teď vám zhavarovala výuka, ve spěchu vám zatajili klávesouvou zkratku pro aktivní okno: alt+prnscr
píšu to tu asi po tisící, ještě to naučit ten zbytek 10mega obyvatel.

Samsung 2400MHz 1.2V single rank dokoupim Crucial 2400MHz 1.2V single rank jako dual channel?

to už je mnohem lepší kombinace než jsi chtěl předtím. v dual channelu by to mělo jet, 100% jistotu nemáš.
ale jestli říkáš, že potřebuješ fak hodně ram, bylo by lepší nových 2x 8gb. bohužel v datasheetu nepíšou o možnostech základní desky nic, žádné maximum ram.

Paměť, standardní : Paměť 4 GB DDR4-2133 SDRAM (1 x 4 GB)

já se obávám, že u toho lowendu je ramka připájená napevno a žádné rozšíření není možné.
chce to prolistovat manuál, nebo rozdělat ten krám (hp bývá prase co se týká možnosti servisu), nebo najít fotku někde na ebay, nebo na yt: disassebly.

15-da0001nc v seznamu je, to je dobře jestli nekecají. se obávám, že bez otevření dna nebude tazatel vědět na čem je.
ještě kdyby se originální manuál vyjádřil, co ta deska vezme, hp to neuvádí a ani to nemůžu nikde najít.

tady uvádí jedna půlka osazena 8gb ram: https://www.ebay.com/itm/HP-15DA0076nr-Main-Board-L20373-601/124128853268
board L20373-601 je na jedné z fotek vidět, ještě aby to pasovalo do toho da0001.