Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook s podporou ovladačů pro XP

Nazdar,

mám trochu delikátní přání. Chtěl bych si sehnat nějaký starší notebook - co nejnovější a nejlepší, ale aby pro něj zároveň byly ještě sehnatelné ovladače (oficiální :) pro WinXP. Zajímalo by mě hlavně, jaká je časová hranice, kdy ještě hw notebooků míval podporu XP pro downgrade z Win7 OEM (což vím, že bylo ještě po skončení všeobecné podpory 2009, oem pro xp existovalo do 2010). Asi se to bude lišit u různých výrobců. Je vážně děsná pruda to takhle zpětně dohledávat, navíc když série nb z té doby už ani nelze standardně "browsovat" na support stránkách výrobců. Plus ještě, kdyby měl někdo v paměti orientační typy na herní nb z té doby - výrobci, popř. řady (chtěl bych to na surfování a hry do +- 2010), byl bych vděčný.

Tak jasně, vlézt můžu, kam se dá :-) Neboj se, že už jsem leccos neprolezl, ale jak píšu, dohledává se to takhle dost blbě; navíc podobné stránky budou limitovány tím, co mají zrovna v nabídce a nepomůžou mi tak k vyhledání co nejlepšího modelu, který bych třeba mohl sehnat odjinud (bazary/aukro/ebay...). Potřeboval bych trochu konkrétnější vodítka, abych se mohl lépe zaměřit - třeba poslední řady s podporou xp (~~ rané s win7) od různých značek atd. (staré řady nejsou pochopitelně uvedeny na support sitách, ale drivery a info pro staré konkrétní modely, které lze se znalostí řady vybrat, na nich jsou). Docela dobrý, co jsem zatím našel, je terahertz.cz, kde jsou vyčerpávající seznamy celých řad, ale prohrabávat se tím ku*va :-D a info o sw a roku uvedení na trh tam stejně nejsou. To to snad budu muset projíždět a pak googlovat některé modely z vytipovaných řad jako kkt :x::x::x:

Chápu, že je to doba a lidi nejsou chdící databáze, měl jsem původně v úmyslu jít na nb forum, ale zkusil jsem to zatím tady...:-)

vyhledání co nejlepšího modelu

občas sem chodí obveselovat lidi požadavkem na nejlepší antivir, či nejlepší bůhví co. tak půl roku přebírají a myslí si, že něco jako nejlepší existuje.

kritéria na poslední kompatibilní chipset s xp jsi dostal.
procesor i5 4-jádro, až tě xp omrzí a nebudeš to chtít vyhodit. u grafiky intel hd 4000 si nejsem jistý podporou xp, to si u konkrétního modelu najdeš.
repasy proto, že jde o normální značky v normálním stavu, což bazar není.
(za dobu psaní odpovědi už jsi mohl mít vybráno)

Tak "nejlepší" asi ve smyslu "nejvíc mi vyhovující" že. Nevidím nic špatnýho na tom si vybírat.

procesor i5 4-jádro, až tě xp omrzí a nebudeš to chtít vyhodit.

i5-x4, fajn, dík aspoň za to.

Až mě omrzí xp, tak se podle toho zařídím, žádný strach.

(za dobu psaní odpovědi už jsi mohl mít vybráno)

Jasně, že jo. Mohl jsem mít dávno vybráno bez psaní čehokoliv, ale můj čas plyne mě. Buď bez obav.

Přečti si něco o virtualizaci.
Jinak tě tipuji na nudícího se školáka.
Požadavky na starší systém bývají jen na specifické aplikace,
které na novějších systémech nejedou, někde ve fabrice.

To o čem uvažuješ je jen hloupá bezpečnostní hrozba.
A o hraní her na starším notebooku, ještě s XP se ani nebudu vyjadřovat.

Přečti si něco o virtualizaci.

Nepotřebuju. Vím, co to je.

Jinak tě tipuji na nudícího se školáka.

Dík za tip. Já tě jinak tipuju na odpadní produkt digestivního procesu dočasně recyklovaný z porcelánový mísy, aby byl přenesen k počítači a vypuštěn na klávesnici. Fér ynaf?

To o čem uvažuješ je jen hloupá bezpečnostní hrozba.

A taky...to není tvůj problém.

A o hraní her na starším notebooku, ještě s XP se ani nebudu vyjadřovat.

Dobře, taky se o tom tady vyjadřovat nemáš, protože se tě na to nikdo neptá. Kromě toho jsem to dělal posledních cca 10 let bez větších problémů, takže tvůj případný myšlenkový vomitus pro mě nemá význam ani jako psychiatrická kuriozita.

Mohl by ses vrátit do tý mísy a spláchnout za sebou?

Jo, mám svoje důvody a chápu, jaký to znamená důsledky (pro mě žádný podstatný - sháním to jenom jako vedlejší stroj pro starší zábavu).

Chtěl jsem akorát nějaký orientační tipy, abych se v tom lépe vyznal (třeba ten chipset). Konkrétní věci si najdu (pokud jde o cenu, ta není tolik podstatná - nečekám, že by mě nákup +- 10 let starýho stroje měl zruinovat....když nepočítám případný shipping :-D)