Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet na mesic

Panove, potrebuji vyresit situaci, kdyz dam vypoved O2 a nez mi zapoji VOLNÝ tak to bude tak mesic trvat. Bez internetu se v praci neobejdu a nejde mit dve ADSL zaraz... Neni u nas kabel, jde o Brno, zrovna ulice Úvoz neni pokryta... Neznate nejaky spolehlivy reseni tohoto problemu? Hledal sem wifi, ale nic kloudnyho u nas neni...

Bez internetu se v praci neobejdu

to máš pro firmu? malou/větší/jeden člověk?
na doma by ses možná domluvil se sousedy co mají wifi router.
pro samostatně sídlící firmu bude záležet na potřebné propustnosti (počtu lidí), jen tak mě mě nic nenapadá.
o gprs nemá cenu uvažovat ani pro jediného člověka, to je čiré zlo.

hw zdarma:
jako nouzové řešení můžeš zkusit jak je na tom edge které máš běžně v mobilu, rychlost možná 100-200kbit - nevím jak vypadá obsazenost ve městě, mám s gprs spíš horší zkušenosti.

minimálně bazarová investice:
ty cdma modemy od o2 jsou použitelné pokud se nepřenášejí, opět je to přímé připojení pro jediný pc.
v brně je snad pokryt i ufoun, ale kupovat kvůli měsíci modem je humus.
hledat v okolí nějakého známého na přímou viditelnost, kdo si přidá ap do sítě a osvítí vás wifi, další výdaj za 2 ap.

není tam v okolí jiná firma, která by vám za paušální úplatu na ten měsíc připojila kabel? můžete jim zaplatit mírně víc, máte to bez starostí kde sehnat a zase udat nepotřebný hw.

ak budes mat aspon pevnu linku (telefonnu) tak ako nudzovka je pouzitelny aj dialup (modem niekde vyhrabat medzi smetim :) v SR ma telekom aj dialup cislo pre ktore netreba ziadnu zmluvu (plati sa len od minut), neviem ako v CR. Ak ti odpoja aj pevnu linku tak potom samozrejme nic.