Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pravděpodobně mrtvá grafika

Dobrý den, jsem si tak na 95% jistý že moje milovaná 6 let stará grafika AMD R9 270X včera umřela, každopádně než budu shánět novou radši se zeptám jestli není problém ještě někde jinde, ale teď k věci. Včera jsem hrál jednu hru, AC1 která není vyhlášená svoji stabilitou, nicméně hra spadla a zůstala jen černá obrazovka, restartnu počítač a po klasickým spuštění včetně loga výrobce desky nenaběhla přihlašovací obrazovka, tak jsem zašel do BIOSu a a tam jsem potkal 2 svislý zelený pruhy, grafika normálně jede svítí a točí se větráky, ale do Windowsu se prostě nedostanu, tak jsem tam zkusil dát starej disk z ntb s win 7 starter se kterým jsem se už dokázal do win dostat, každopádně ve vlastnostech grafického adaptéru se místo R9 zobrazuje AMDAtomBIOS a celej Windows vykazuje asi něco jako artefakty, takže ano Gpu asi umřela ale je zvláštní že se přes ní dostanu do Windows a jedu na grafickej chip BIOSu kterej by na to neměl vůbec stačit, pardon za asi trošku debilní otázku ale je to opravdu mrtvá grafika nebo za tím může být i něco jiného, děkuju za odpověď.

PS: obrázky jak to vypadá ve win a BIOSu
rml6oh
rml75t
rml99g
rml9ui
rmlajt

Zkusil jsem už všechno krom pečení a i kdyby to vyšlo nebude to na furt a stabilita asi taky nic moc, zkoušel jsem minimální start, prohodit pcie sloty atd, koukal jsem na ní a nic zvláštního krom trošku jiný barvy pcb kolem pamětí jsem nenašel, nevím jestli to vyhořelo nebo to jen změnilo barvu stářím ale pravděpodobnější je ta první možnost...