Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Synology NAS, pomalá rychlost přenosu

Zdravím.
Mám synology DS418play, router Asus 300mb/s. počítač 1Gb/s. síťové kabely mám všechny kategorie 5. NAS je připojen k routeru, router k pc, vše drátově. Ale při přesouvání souborů z NAS do počítače se drží rychlosti 11,5Mb/s. Teoreticky si myslím, že by to mohlo jít až těch 300Mb/s, když to přesouvám přes LAN. Vše připojeno drátově.

rychlost internetu v té době byla 30Mb/s. Proč je kopírování souborů tak pomalé? Proč uvádí rychlost (na routeru, kabelu nebo NAS), že je rychlost 300Mb/s a víc, když to stejně není pravda?

Řešení:

11,5 MB/s odpovídá rychlosti 100 Mbps. Nastuduj si převod jednotek.

Popis:

ASUS RT-N12
Bezdrátový router s jednoduchou instalací a úsporným provozem. Technologie High Power pro větší pokrytí signálem, podpora sítí IEEE 802.11 b/g/n (až 300 Mb/s), pracuje v 2,4GHz pásmu, 2x 5 dBi anténa, 1x 10/100 Mbps WAN port (RJ-45), switch s 4x 10/100 Mbps LAN porty (RJ-45), WPA-Enterprise, WPA2-Enterprise, WPS tlačítko.

Je to jasné?

A těch 300 Mb/s přes wifi je jen teoretická rychlost....

11,5 MB/s odpovídá rychlosti 100 Mbps. Nastuduj si převod jednotek.

Popis:

ASUS RT-N12
Bezdrátový router s jednoduchou instalací a úsporným provozem. Technologie High Power pro větší pokrytí signálem, podpora sítí IEEE 802.11 b/g/n (až 300 Mb/s), pracuje v 2,4GHz pásmu, 2x 5 dBi anténa, 1x 10/100 Mbps WAN port (RJ-45), switch s 4x 10/100 Mbps LAN porty (RJ-45), WPA-Enterprise, WPA2-Enterprise, WPS tlačítko.

Je to jasné?

A těch 300 Mb/s přes wifi je jen teoretická rychlost....

router Asus 300mb/s

ano, něco jako auto škoda se 4 kolama.
ty asi hodně věříš reklamám, že jo? teoretická (laboratorní / jednosměrná / jednouživatelská) rychlost wifi nemá s ethernet rozhraním nic společného.
hlavně neumíš napsat typ routeru, respektive netušíš, co a proč sis kupoval.
zkus najít štítek zespodu toho krámu.