Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade procesoru

Zdravím.
Chtěl bych se zeptat jestly se mi vyplatí vyměnit starou i3 8100 a koupit nový ryzen 5 2600+ novou základní desku.

Grafická karta: rx 570
Ram: 16gb balistix 2666mhz

Za odpověď předem děkuji

S touhle grafikou to nemá moc smysl. Kdybys měl něco podobně výkonného jako GTX 1070, tak tam už by ten procesor mohl mít problém (v některých hrách / na vyšším rozlišení, 1440p+).
Zkus chvíli hrát a pak se podívej ve správci úloh, na kolik % se ti vytahuje procesor (záložka výkon >> procesor >> graf využití). Pokud to nedosahuje 100%, tak máš ještě rezervu.

(v některých hrách / na vyšším rozlišení, 1440p+)

Upozornil bych jen, ze vliv rozliseni na vykon procesoru je velmi maly, vyssi rozliseni znamena mnohem vyssi naroky na grafickou kartu, ale jen minimalni navyseni potreby vykonu na procesor.

Jinak souhlasim a i GTX1070 jeho procesor muze dat, ten zacne mit problemy jen u vysloveneho highendu nad RTX2060 - hodne zalezi ale od hry.