Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak začít s Unity

Ahoj chtěl bych se naučit v unity ale úplně nevím z čeho se to mám učit. Jestli byste mi doporučili třeba nějaká videa na YT nebo nějakou knížku. Angličtina mi nevadí. Učím se JAVU, ale ted o prázdninách bych chtěl zkusit ještě něco jiného :)

Začni na oficiálních stránkách Unity 3D: Unity User Manual (2019.2).
Jestli pouzivas posledni (beta verzi) Unity 3D : Tak manual : Unity User Manual (2020.1 beta))
(Unity poskytuje základní a velmi přehledný manuál, vysvětlení položek , základní ovládání, tvorba scriptu)

Jestli byste mi doporučili třeba nějaká videa na YT nebo nějakou knížku.

Kniha :
Doporučil bych ti začít naučit a orientovat se samotným Unity editorem, používat klavesy, jinak se v Unity nehneš.
Vše je od počátku krok po kroku popsano zde :
(jestli se budes 30 minut snažit posunout a otáčet objekty v osach Y,X,Z jen proto ze neznas zakladni klávesy nebo jejich zkratky, byla by to ztráta času a rychle te to přestane bavit)
.pdf_1 na stahnutí: Developing Games with Unity 5.x, 2nd Edition
.pdf_2 na stahnuti : C# devloping gmes with Unity 3D

Youtube :
Doporučil bych ti príspěvky a videa od David Rosko (česky) : Youtube / Unity3d c# programování hry: 01 Jak si naprogramovat hru

PS: Pro tu orientaci / coordinaci 3D objektu v osách X,Y,Z existuje pomůcka pomocí prstů, zkusím ti najít obrázek, mě ze začátku pomohla :
[rhlh.png]

URL : Left-Handed vs Right-Handed Coordinate Systems

[89529-fskpght-png]