Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nastavení DNS

Protokol IP verze 4 TCP / IPv4 vlastnosti
prosím co zde nastavit.

vypadává internetové připojení a hlásí to něco kolem dns a dhcp a výchozí brána není dostupná-opraveno zase chvilku jde a potom zase znova a stále dokola.

Spustis si cmd (prikazovy riadok) vo svojom neznamom OS.
Napises ipconfig /all a pozriet si adresu brany.
Potom napises ping ip_brany a pozorujes. ci nejaky packet vypadne.
Ak to chces robit dlhodobo napises ping ip_brany -t, co ti bude pingovat donekonecna....pozries sa tak za hodinku, das ctrl-C, cim zrusis prikaz a pozries si statistiku.
Po kabli nesmies mat ziadne vypady, vzduchom radovo v jednotkach.

všechno jsem prošel a myslím že to výše uvedené bude v pohodě ještě zkusím inSSIDer a pojedu přes kabel
nedávno jsem to řešil s providerem a říkal že oni rychlost na vstupu mají dobrou že já mám v nb již špatnou síťovou kartu.

ntb: http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.html
foun: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer.classic
poznáš jen nejméně zarušený kanál. jestli jsi pařan nebo potřebuješ co nejstabilnější připojení, tahej kabel.

já mám v nb již špatnou síťovou kartu.

poskytovatel si z tebe dělá srandu. běžná síťovka zvládá aspoň papírově 1gb, takovou rychlost ti určitě nenabízí.

hlásí to něco kolem dns a dhcp

když to pořád vypadává - kolik zdí je mezi tvým brlohem a routerem?
ale může to zlepšit i volba méně zarušeného kanálu.
a taky pořádně nastavit router, nenechávat wifi parametry na automatiku. dnes hlavně šířka pásma = 20mhz.

v routeru je to všechno v pořádku ale všiml jsem si že když jedu Wifi tak v NB mám přídavný TP link TL-WN722N A NA NĚJ 98-100% ovšem když ho vytáhnu z USB a změřím síťovku ralink tak jedu na 68-70% může to být tímto že výchozí brána není dostupná tak 6x za den?

horší signál může znamenat výpadek signálu. ikona vpravo dole ty jednotlivé výpadky nemusí stíhat oznámit.
router je celkem nový, ten by výpadky způsobovat neměl.

můžeš sem dát screen z inssideru - jak s rozložením kanálů, tak s časovým průběhem.
předpokládáme zatím, že je to horším signálem. že nemáš v pc spyware, co se ti snaží vnutit nějakou ruskou proxy.

pak si nainstaluj aplikaci wifi analyzer na mobil, postavit ho vedle: má jednu z obrazovek s průběhem signálu v čase (inssider taky, ale nechceš ho neustále sledovat, navíc si může vyhradit kartu jen pro sebe)

inssider ti nejde stáhnout ze dvou různých odkazů cos dostal - jistěže tomu věřím.
ostatně to není jediný sw na světě: https://www.acrylicwifi.com/en/downloads-free-license-wifi-wireless-network-software-tools/download-wifi-scanner-windows/

jaký máš kanál je jedno. kanály se překrývají, každá wifi jich zabírá nejméně 5, proto je nutný celkový pohled.
i těch wifi scannerů pro foun je více - přesto nevidím ani jeden screen.
trochu nadějné je aspoň to, že na kanálu 1 nikdo není.

jak taky padlo, bylo by zajímavé otestovat pc na spyware, jestli není problém jinde: adwcleaner

ostatně za tu dobu už jsi mohl mít dávno natažený aspoň provizorní síťový kabel.

nastav si co chceš.
doteď jsi sem nedal screen stavu, jak u tebe (v brlohu kde máš problém s připojením) vypadají wifi sítě.

když necháš kanál na routeru na automatiku, on to nastaví podle okolního zarušení u něj za zdí, ale to je ti málo platné.
přesto celou dobu tajíš informace, nebo ty odpovědi vůbec nečteš a nic neděláš.

- odstup tvůj signál vs. parazitní signály má být: 20db a více
- záleží, co si představuješ pod variantou 1-5/1-11. router tak nefunguje. má jeden vysílací kmitočet, ale kvůli modulaci jeho spektrum zabírá více kanálů. omezení na 20mhz bylo výše.

večer: ping: 47ms, download: 8,34Mbps, up: 5,14Mbps což je málo
ve dne to chodilo taky down: 16 Mbps

nepíšeš jaký tarif máš koupený - domácí tarify nejsou garantované, platí za běžného vytížení.
taky sis možná nevšim, že jsou všechny děti doma a celý den visí na internetu. nejspíš nestíhá celé česko.

edit: rychlosti mám lepší podle tarifu, ale loňská už tak špatná odezva je ještě o 20% horší, stejně jako u tebe. může to být vytížením sítě.