Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DHCP server neprirazuje IP adresy

Dobrý den,

Před měsícem mi přestal fungovat internet na PC přes kabel,Wi-Fi fungovalo normálně. Zkoušel jsem všechny možné příkazy v CMD a fígle a nic nepomohlo. Nakonec jsme pořídil nový router a zase to fungovalo. Jenže uběhl měsíc a problém je zase zpátky. "Adaptér Ethernet nemá platnou konfiguraci IP" Když dám ipconfig,dostanu IP 169.xxx,což přiděluje Windows,když nedostane žádnou od DHCP serveru.Defaultne mám DHCP na automat. Zkoušel jsem přiřazovat adresu ,masku a DNS manuálně ,ale ani to k mému údivu nepomohlo. Limit zařízení je na 100. Ovladače síťové karty jsou nejnovější. Rád bych vás tedy poprosil o nějaké rady,abych to jako laik nějak přelouskal a předem děkuji za váš strávený čas.

Nerozumím tomu,že v jedné sekci mi router napíše IP adresu a Mac adresu mého PC,ale v přiloženém screenu v sekci "client list moje PC není"

Děkuji.

Ondřej Morávek

ten naprosto nečitelný obrázek z routeru má jaký smysl? stěžuje si snad router, že se někam nepřipojí?

typ routeru je tajný, typ síťové karty taky.
připojuješ se k routeru kabelem, wifim, nebo parním potrubím?
mobil se bohužel připojí. jiné krámy v domácnosti taky nemají problém?

Zkoušel jsem přiřazovat adresu ,masku a DNS manuálně ,ale ani to k mému údivu nepomohlo

zapomněl jsi bránu = samotný router.