Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zníženie rýchlosti

Dobrý deň,neviem či sa to správne opýtam,alebo či správne položím otázku.Takže,môže mi hocijaká streamovacia služba napr.KODI,nejak znížiť rýchlosť internetu?Ja neviem moc tomu nerozumiem nejak cez IP adresu,je to možné?Využívam KODI cez fastshare...ponúkaju možnosť pozrieť online filmy cez KODI.Mám bezdrotový net,rýchlosť download 35 Mb a zistil som že,ale ešte to dlhšie odsledujem že do tej 22-23 hodiny mi rýchlosť nestúpne nad 20 Mb,ani cez kábel ani cez bezdrát.Riešim to aj so svojim IP.No a po tej 22-23 mi naraz rýchlosť vybehne nad 20-25 Mb.PS mám LTE internet.

Oki,ďakujem.No a moj internet.poskytovatel mi napísal,že vraj sa uplatnuje zvýšená agregácia z dovodu férového rozdelenia siete.Ešte by som sa chcel opýtať ako to robia,prípadne aké sú možnosti.Tj ja mám rýchlosť cez wifi nie garantovanú 35 Mb,čiže v čase špičky mi klesne,tz.že ja svoju prípojku zdielam príklad s 20 užívatelmi ale možem aj príklad 80 užívatelmi,alebointernetový poskytovatel každému užívatelovi dá najakú kapacitu?Len ma to tak zaujíma že ako to vlastne funguje.Nejdeme mi o agregáciu,lebo tú nezistím.Ono ako mi bolo dávnejšie povedané pri mojej rýchlosti 35 Mb,by mi nemala ani v čase špičky klesnúť rýchlosť pod 21 Mb zapojenie cez kábel.Pár krát som to skúšal v čase od 18 - 222 a cez výkend,stále nad 21-25 MB.Cez LTE IP ponúka rýchlosti 15,35 a 50 Mb.Pekný deň.

Nějak jsem nepochopil, na co se vlastně ptáš. Provider má určitou celkovou kapacitu sítě. Ta se rozhodně nerovná počtu uživatelů krát jejich rychlost, ale je podstatně menší. Počítá se s tím, že ne všichni tu svou rychlost využívají nejednou naplno. Ale když pak dojde ke špičce, tak celková kapacita už nemusí stačit a tak dochází ke snižování rychlosti jednotlivých uživatelů.

No ved neviem ako sa to správne opýtať.Takže - Provider má určitou celkovou kapacitu sítě.Takže tú kapacitu má tých 50 Mb tj.najvyššia cez LTE internet ktrú ponúka v rámci balíka,alebo omnoho omnoho vyššiu príklad 200 Mb?No a on tú kapacitu tých 200 Mb príklad rozdelí medzi užívatelov.Ta se rozhodně nerovná počtu uživatelů krát jejich rychlost, ale je podstatně menší.Nerozumiem tomu ale je podstatně menší.Čiže neplatí dajme tomu X užívatelov krát rýchlosť 35 Mb.