Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Špatné načítání textur ve hrách

Zdravím,

nastal mi problém s počítačem, že špatně načítá textury ve mnoha hrách. (tt isle of man, DOOM Ethernal, COD:WZ, Witcher 3 a jiné.) Projevuje se to tak, že jakmile načtu mapu tak se nevykreslí textury, tudíž propadávám třeba do zěmě, nefunguje zvuk a podobně. Asi po 3min se načtou, v případě ale, že jdu do další oblasti, tak zase stejný případ od začátku. Přitom hry jedou plynule na 70-100fps. Děje se to i při snížení grafiky ve hře na co nejnižší možnost. Ve správci úloh jsem zjistil že HDD (D:) je v tomto moměntě využit na 100%. Systém mám na SSD ale i čistá instalace a smazání všech disků nepomohla.

CPU: Ryzen 5 1600x (není přetaktován)
MB: MSI B350 TOMAHAWK (MS-7A34)
RAM: HYPERX predator 3200MHz, 2x8GB
GPU: GTX 1060 3GB (ovladače nejaktuálnější)
v. Biosu: 1.M0
DISKY: WDC WD10EZEX-00MFCA0 (931 GB) (Data)
DC WDS250G1B0B-00AS40 (232 GB) (System)

stránkovací soubor je nastavený na disk C: (ssd), hry jsou na HDD (D)
Disky jsem zkoušel otestovat na chyby pomocí cmd a příkazu chkdsk /F, ale nenašel žádné problémy.
Obrázek jak to vypadá: https://imgur.com/QtgDtSA

Děkuji velmi za jakékoliv rady.

Takže ti to dělá u více her. Celkem zvláštní problém. Máš ten systém legální?
Nejspíš bych nejdříve otestoval systém na malware apod. pomocí ADWCLEANER a MBAM. Pokud by to nepomohlo, tak otestuj PC pomocí OCCT v zátěži na GPU. Jestli to nepomůže, zkus ještě starší ovladače na grafiku. Jestli nezabere ani to, vyzkoušej jinou grafiku. Potom už nová instalace systému.

Mě to udělalo párkrát v CSS na dust2, sem byl po krk ponořený. Myslel sem chyba serveru, možná to bylo ono. Podobná grafika (1050ti). Zjisti jestli to nedělá i jiným může to být ovladačem, windowsem-nemusí být chyba u Tebe.
Ten screenshot je z jaké hry ?

tohle je na tuty problém driveru

Proč, protože NVIDIA ?!
Zahlcování VRAM se projevuje jinak. Mimochodem tyto problémy se projevovali i jiným uživatelům s Ryzen 1 a starší Agesa, nesvědčuje o tom i ta čistá reinstalace OS.

Toto bych spíš věřil že to dělá přetaktována RAM, CL, nebo nekorektni Hz sběrnice (TOMAHAWK si rad sam taktuje), 3Gb VRAM problém nejsou, ty hry jedou i na 2 Gb grafikach.
Stejne problémy jsem potkával u taktování nebo u problému s DirectX a shader compting.

IMHO je problém buď přetaktováná RAM nebo špatně nastaven BIOS. Myslel bych na aktualizaci Agesa.

Ty samé problémy najdeš když ve vyhledávači slovo Nvidia vyměníš za AMD.
Kdybych se měl držet podle toho co píšou na internetě by jsme zde byly do nekonečna.
Jeden problém jako tazateluv at AMD, Nvidia etc a všechen ten dnešní bordel mají stejný, špatné parametry, né HW chyby.

(Nvidia, AMD ty jejich prázdné skořápky / procesory které mají jen CORES, Intel zase rve do CPU funkce které neumí zabezpečit a pak to celé složit a nakonec uchladit, všechno jsou to sračky, všichni se předání a tak aby to stíhali testovat se roztrhl pytel Beta verzí všeho a pro každého, nic společného s procesory co se vyrábějli před 10 lety, Intel k tomu ještě bude vydávány i GPU tak se ten bordel ještě rozšíří. 10 let potom, přístroje jsou novější na PYH, ale vylepšení jsou je ty, že vyraby rychlejš, kvalitu kontroluje vyhradne algoritme, kontrola clovekem neni moderni. Zakladni desky už jsou tak tenké, ze by jsis s něma vytřel l i prdel).