Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows Aplikacie

Zdravím,
nejde mi otovriť žiadna windows aplikácia, skúšal som všetko. Cez regedit, services.msc, cmd, powershell. Nejde mi otvoriť microsoft store, pri príkazu wsreset.exe mi vyhodí error. Tym pádom mi nejde ani kalendar ani kalkulačka ani otvoriť fotky, proste absolutne žiadna aplikacia od windows. Mám všetky windows aktualizacie. Nejaký nápad?

Regedit:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System - FilterAdministratorToken z 0 na 1

CMD
sfs /scannow, wsreset,exe,

Powershell
Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}
Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.WindowsStore | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml" -Verbose}
PowerShell -ExecutionPolicy Unrestricted -Command "& {$manifest = (Get-AppxPackage Microsoft.WindowsStore).InstallLocation + '\AppxManifest.xml' ; Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $manifest}"

Skúšal som aj troubleshooter, zmeniť si region na United States

Zrejme si tunil, čistil, pošahal súbory v zložke WinSxS a všetko možné i nemožné.

Oprava nástrojom Dism.exe (repair, prichádza do úvahy jedine z rozbaleného ISO)

Pohodlne takto:

"prešrotuj" z ISO W10, klik na Setup.exe, v gr.prostredí spusteného OS, celý systém s ponechaním osobných nastavení a SW.

Je to pohodlné riešenie s troma automatickými reštartami, cca na 40 minút roboty, pričom sa komplet opravia Registre, ini, sys, dll, GUI, MUI W10.

Len toho bordelu v zložkách Windows_OLD a spol. záplat, Rollup balíkov, systémovej duplicity apod., sa zbav geniálnym číňanom: Dism++ , lišta Options - Expert mode - zaklikaj všetky štvorce, klik Clean.

Asi po dvoch týždňoch snaženia sa najsť fix na microsoft fórach, YT a podobne, som napísal sem. Zatiaľ čo som čakal na fix od vás, skúsil som poslednú vec.
Ak by niekto potreboval FIX:
Do vyhľadávania v štarte napísať Services, tam nájsť Windows License Manager Service a nastaviť Startup type na Automatic.