Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr televize - bát se 4K upscaling

Dobrý den,

prosím o pomoc s výběrem TV pro starší rodiče, kteří již nedávají obsluhu TV připojeného na STB...2 ovladače jsou prostě už na ně moc..

Parametry:
40-43"
HbbTV
menu v CZ
trochu kvalitnější zvuk.
výstup na sluchátka,ideálně také přes Bluetooht (jak to tak vypadá, asi budu brzo řešit požadavek na současný poslech to sluchátek + přes reproduktory s oddělenou regulací hlasitostí..

Realita je taková, že jsem zjistitl, že výrobci vyrábí snad už jen 4K..... Mám se bát upscalingu z HD a někdy i SD kvality na 4K?
Výrobci mi radost nudělali také s chybějícími výstupy na sluchátka...
Nemá někdo prosím nějaký ověřený tip?
Zatím jsem našel Philips, kde v návodu popisují nezávislou regulaci repro/sluch..

cena cca do 10-12k.

Děkuiji všem za tipy.

Na upscaling používám externí AI Upscaling (Zidoo z10), ale dobrou visualni zkušenost mám se Sony (X-reality) která ma docela slušně optimizovaný SW, nebo televize Samsung s Quantum doc procesorem. Zvuk a to vše kolem jako port jack 3.5 uz záleží od určitého modelu.